Wybrano najlepsze prace magisterskie z zakresu kartografii i geoinformacji

24 maja 2013 r. w Toruniu odbył się V Ogólnopolski Konkurs Prac Magisterskich z zakresu Kartografii i Geoinformacji. Do rywalizacji o tytuł najlepszej pracy magisterskiej stanęli studenci z wiodących ośrodków kartograficznych w kraju: Warszawy, Torunia, Poznania i Wrocławia.

Tegoroczny, piąty konkurs, organizowany był po raz drugi w Toruniu przez Laboratorium Geomatyki i Kartografii UMK, przy współudziale dwóch oddziałów Polskiego Towarzystwa Geograficznego: Kartograficznego i Toruńskiego.

I miejsce i tytuł najlepszej pracy magisterskiej z zakresu kartografii i geoinformacji otrzymała Małgorzata Świerczyńska, która jeszcze w tym roku akademickim obroni pracę magisterską pt. "Wyznaczanie zmiennych w czasie charakterystyk przestrzennych szeregów czasowych na przykładzie altimetrycznych zmian poziomu oceanu", przygotowaną pod kierunkiem dr. hab. Tomasza Niedzielskiego. Miejsce II zajął Paweł Cybulski z ośrodka w Poznaniu. Dwa równorzędne trzecie miejsca zajęli Paweł Chrząszcz z Torunia oraz Tomasz Panecki z Warszawy.

Laureatom wręczono pamiątkowe dyplomy wraz z upominkami od Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Kolejna edycja konkursu odbędzie się w przyszłym roku we Wrocławiu.

Źródło: UWr

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2024
24-26 września 2024
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser