Nowości wydawnicze na rynku kartograficznym

Przedstawiamy nowe tytuły, które ukazały się w ostatnim czasie na rynku kartograficznym. Wśród nich Atlas Województwa Wielkopolskiego wydawnictwa BiK oraz mapy turystyczne wydawnictw Compass i ExpressMap.


Atlas Województwa Wielkopolskiego

Atlas Województwa Wielkopolskiego, to kolejna pozycja z serii "atlasy turystyczno-samochodowe". Ciekawie opracowany atlas zadowoli nie tylko podróżujących ale również tych, którzy zdecydują się na zwiedzanie. Zbiór map i planów miast ułatwi poruszanie się po województwie oraz wybranych miejscowościach. Przewodnik turystyczny, w którym opisane są atrakcyjne turystycznie miejscowości, zachęci Państwa do zaplanowania interesujących wycieczek łączących zwiedzanie z wypoczynkiem.

Atlas składa się z następujących części: 15 stron zawierających dokładne mapy województwa wielkopolskiego w skali 1:200 000, 71 planów wybranych miejscowości, mapę Żerkowsko-Czeszewskiego Parku Krajobrazowego oraz mapę Wielkopolskiego Parku Narodowego, przewodnika krajoznawczo-turystycznego obejmującego opis miast i miejscowości, atrakcji turystycznych, ciekawych wycieczek, spisu miejscowości w celu szybkiego odnalezienia szukanych miejsc.

Atlas jest w kartonowych okładkach, całość łączona spiralą ułatwiającą korzystanie z niego.
Skala: 1:200 000
Wydanie: 2009
Wydawnictwo BiK
Format po złożeniu: 13,5 x 24 cm

Bukowina Tatrzańska, Białka Tatrzańska

Obszar mapy obejmuje ziemie leżące na styku dwóch krain oddzielonych Białką, rzeką rwącą, czystą, wypływającą z samego serca Tatr. Na jej lewym brzegu znajduje się Podhale, na prawym - Spisz. Ich odrębność, odmienna historia i kultura, a jednocześnie wzajemne przenikanie się tworzy specyficzny "klimat pogranicza", dostrzegany na pierwszy rzut oka i stanowiący o jego niepowtarzalności.

Białka, Bukowina Tatrzańska, Małe Ciche Jurgów, Murzasichle to jedne z bardziej znanych ośrodków narciarskich w Polsce. Wyciągów jest tu wyjątkowo dużo: 9 kolei krzesełkowych i 45 wyciągów narciarskich. Przy centrach narciarskich działają liczne wypożyczalnie sprzętu, serwisy, a także szkółki narciarskie.

skala 1:30000
wydanie 2, rok 2010
Wydawnictwo Compass

Zawoja, Babia Góra

Niezwykle piękne krajobrazy, walory klimatyczne, ciekawa kultura i gościnność mieszkańców, a także rozbudowana baza noclegowa i gastronomiczna sprawiają, że Zawoja jest obecnie jedną z najatrakcyjniejszych miejscowości wypoczynkowych na południu Polski

skala 1:30000
wydanie 6, rok 2010
Wydawnictwo Compass




Ziemia Wadowicka

Wadowice to miasto położone w dolinie rzeki Skawy na skrzyżowaniu ważnych dróg z Cieszyna do Krakowa i z Zatora do Nowego Sącza. Dobra lokalizacja miasta, bliskość gór a nade wszystko rozsławiająca Wadowice postać Papieża Jana Pawła II sprawiają, że miasto jest ważnym ośrodkiem turystycznym i pielgrzymkowym.
Na stronie opisowej mapy duża ilość informacji o przedstawionym terenie, informator krajoznawczy, barwne fotografie oraz plan Wadowic w skali 1:15000.

skala 1:50000
wydanie 1, rok 2010
Wydawnictwo Compass


Rome and the Vatican

Dwustronnie laminowany, wygodny w składaniu plan interesujących dla turysty, centralnych dzielnic miasta, szczegółowa skala 1:15 000 (1 cm - 150 m), bogata treść turystyczna, m.in.: zabytki, antyczne ruiny, muzea, hotele, schroniska młodzieżowe i inne istotne obiekty, linie i stacje metra oraz kolejki podmiejskiej, linie i przystanki tramwajowe, cieniowanie plastycznie pokazujące urozmaicone ukształtowanie terenu Miasta Siedmiu Wzgórz, plan zabytkowego centrum Rzymu w skali 1:10 000 (1 cm - 100 m), skorowidz ulic. Wydawnictwo ExpressMap





Brussels

Dwustronnie laminowany, wygodny w składaniu plan interesujących dla turysty, centralnych dzielnic miasta, szczegółowa skala 1:11 000 (1 cm - 110 m), bogata treść turystyczna, m.in.: zabytki, muzea, hotele i inne istotne obiekty, linie i stacje metra, linie i przystanki tramwajowe, schemat metra, skorowidz ulic. Wydawnictwo ExpressMap

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser