• gisplay.pl

Łódź ma mapę dla dzieci

Łódź ma mapę dla dzieciDzieci mogą już zwiedzać Łódź z mapą. Została ona zaprojektowana jako ilustrowany przewodnik pełen zabaw i pomysłów na kreatywne spędzenie czasu w mieście.

Informator pozwala najmłodszym od podszewki poznać całe miasto. W przewodniku oprócz propozycji tras wycieczkowych znaleźć można również słowa z łódzkiej gwary oraz zagadki i zadania do wykonania. Na „nieMAPIE" znajdują się również miejsca na zapiski i rysunki dziecka.

Pomysłodawcami przewodnika są Małgorzata Żmijka i Asia Studzińska wraz z wydawnictwem Ładne Halo. Rysowaniem i projektem graficznym zajął się Maciek Bliźniak, a Asia Guszta zadbała o druk. Mapę można uzyskać bezpłatnie dzięki wsparciu Urzędu Miasta Łodzi, EC1, księgarni Małe Książki, Pan Tu Nie Stał, Poczty Polskiej, Uniwersytetu Łódzkiego dla Dzieci i ZOO Safari Borysew. Jest dostępna w Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Piotrkowskiej 87 oraz różnych instytucjach kultury, które zostały oznaczone na mapie.

Wydano 12 tys. egzemplarzy, z czego 5 tys. dofinansował Urząd Miasta Łodzi. Próbna wycieczka dla dzieci z łódzkich szkół z pomocą nowego przewodnika planowana jest na wrzesień.

Źródło: UMŁ

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2024
24-26 września 2024
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser