Mapa komunikacji Warszawy w formie kieszonkowej

Dzisiaj  (23 kwietnia) w całej Warszawie dostępna będzie mapa przedstawiająca trasy komunikacji szynowej w stolicy. Schemat w formie kieszonkowej ma pomóc w poruszaniu się tramwajami, metrem i liniami kolejowymi na terenie całej aglomeracji warszawskiej.

Mapki - wzorowane na standardach europejskich i przygotowane w formie poręcznej ulotki - rozdawane będą w środkach transportu publicznego, centrach informacji turystycznej oraz w Wydziałach Obsługi Mieszkańców (WOM) w Urzędach Dzielnic. Dzięki dwujęzycznym opisom - polskim i angielskim - będą też pomocne zagranicznym gościom. Na schemacie różne kolory określają poszczególne linie tramwajowe, na fioletowo zaznaczona jest linia metra, a na czarno linie kolejowe oraz Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Dodatkowo, na mapie pokazane są trasy w budowie i odcinki, które będą zamknięte na czas budowy II linii metra. Zaznaczone są też przystanki węzłowe, na których z łatwością można przesiąść się do innego tramwaju lub autobusu.

Na drugiej stronie mapki znajduje się schemat komunikacji nocnej oraz trasa spaceru śladami Chopina po Warszawie, która jest przygotowana w związku z obchodami 200. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. Szlak ten wyznaczają multimedialne ławki stojące obok miejsc związanych z kompozytorem. Jest to jeden z wielu miejskich projektów przybliżających jego postać i związek z Warszawą. Schemat zawiera zdjęcia miejsc chopinowskich oraz krótkie opisy.


Wraz z publikacją mapki, rusza kampania informacyjna zachęcająca warszawskich kierowców do korzystania z transportu publicznego, w szczególności z komunikacji szynowej. Dzięki temu można ominąć korki i zaoszczędzić sporo czasu. Już od piątku, 23 kwietnia, do połowy maja, plakaty informacyjne będą umieszczone na billboardach, cityligtach oraz w wagonach tramwajowych. Korzystanie z transportu publicznego będzie szczególnie istotne w sytuacji, kiedy rozpoczną się utrudnienia związane z budową centralnego odcinka drugiej linii metra.

Mapki oraz plakaty w jakości do druku znajdują się na: http://prasowy.um.warszawa.pl/szynowy/

źródło: UM Warszawy

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser