Nowości wydawnicze - maj 2010

Wśród nowości m.in. mapa i przewodnik po Himalajach Indyjskich.  Mapa obejmuje cały obszar Himalajów Indyjskich i zawiera pełną informację turystyczną wraz z rzeźbę terenu. Natomiast w przewodniku znajdziemy wszelkie niezbędne wskazówki: od wyżywienia, przez dobór ekwipunku, po transport. Informacje o tym, jaką porę roku wybrać i na co szczególnie uważać, by wędrówka była bezpieczna

Himalaje Indyjskie - mapa

Mapa obejmuje cały obszar Himalajów Indyjskich, w tym: Kaszmir, Ladakh, Zanskar, Lahul, Rupshu, Spiti, Kinnaur, Garhwal, Kumaon oraz dodatkowo Sikim. Posiada pełną informację turystyczną wraz z rzeźbę terenu. Na mapę zostały dodatkowo naniesione oznaczenia najpiękniejszych tras trekkingowych, które mogą pomóc w zaplanowaniu własnych wędrówek. W chwili obecnej jest to jedyna na Świecie tak dokładna mapa tego regionu. Opracowywana specjalnie z myślą o osobach aktywnych, wyruszających na trekking w ten trudno dostępny region, wykonana została w nowoczesnej technologii laminatu. Pozwala to nie tylko na dłuższe, ale także na wygodniejsze użytkowanie, nawet w najtrudniejszych warunkach panujących na himalajskich szlakach.

Skala map: 1:350 000
Wydawca: terraQuest, Expressmap


Himalaje Indyjskie - przewodnik


Przewodnik jako jedyny prezentuje starannie opracowane 22 trasy po Himalajach Indyjskich. Dobór szlaków został tak zaplanowany, aby można było odwiedzić najpiękniejsze pod względem krajobrazowym i najciekawsze kulturowo rejony północnych Indii. Informacje o długości i czasie przejścia poszczególnych odcinków pozwalają precyzyjnie zaplanować wędrówkę zarówno doświadczonym podróżnikom, jak i tym początkującym. Do każdej wycieczki dołączona jest mapa w skali 1:350 000 z zaznaczoną trasą oraz profil wysokościowy pokazujący ukształtowanie terenu. Elementy te czynią przewodnik unikalnym, ale przede wszystkim stanowią nieocenioną pomoc na himalajskich szlakach. W przewodniku znajdziemy wszelkie niezbędne wskazówki: od wyżywienia, przez dobór ekwipunku, po transport. Informacje o tym, jaką porę roku wybrać i na co szczególnie uważać, by wędrówka była bezpieczna.

Autorzy: Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie

Liczba stron: 228
Oprawa: miękka
Wydanie: Pierwsze (2010 rok)
Dostępna dodatkowo: Mapa laminowana 1:350 000
Wydawca: terraQuest, Expressmap


 

Maroko. W labiryncie orientalnych medyn - przewodnik

Składa się z czterech części. W zaproszeniu do Maroka czytelnik znajdzie informacje o najciekawszych miejscach w kraju, a także propozycje tras zwiedzania. Druga część, Informacje praktyczne, zawiera, zgodnie z nazwą, wiadomości dotyczące zarówno dojazdu do Maroka, formalności związanych z wjazdem, wyjazdem i pobytem, jak i sposobów podróżowania po kraju czy noclegach i wyżywieniu. Kolejna część, Informacje krajoznawcze, poświęcona jest geografii, przyrodzie oraz kulturze i historii. Najważniejszy najobszerniejszy rozdział - "Zwiedzanie kraju" - opisuje miasta i regiony, które warto zobaczyć. Na końcu książki umieszczono minisłowniczki francusko - polski i arabsko - polski, ułatwiające poruszanie się po kraju. Atutem przewodnika są liczne mapki. Na planach miast zaznaczono nie tylko obiekty godne zwiedzenia, ale tez hotele, restauracje i punkty ważne dla turysty. Nie brakuje też map regionów i schematów wybranych atrakcji turystycznych.

Autor: Krzysztof Bzowski
Wydawca: Wydawnictwo Bezdroża
Data wydania: 2010
Liczba stron: 376 stron


Egipt. Skarby faraonów i rafy koralowe - przewodnik

Przewodnik oprowadza po najciekawszych miejscach w Egipcie - zaułkach Kairu, kompleksach piramid w Gizie i Sakkarze, świątynach Luksoru, nadmorskich kurortach i pustynnych oazach. Opisy mijescowości i zabyttków uzupełniają informacje praktyczne, mapy, schematy i zdjęcia. Całość zamyka podręczny słowniczek polsko-arabski.

Autor: Szymon Zdziebłowski
Wydawca: Wydawnictwo Bezdroża
Data wydania: 2010
Liczba stron: 228 stron

Przewodnik-Celownik Barcelona

Przewodnik zawiera atlas centrum miasta 1:12 500, alfabetyczny leksykon 135 największych atrakcji turystycznych, ponad 160 kolorowych fotografii, zwięzłe informacje praktyczne, przejrzysty system odsyłaczy
To także bardzo funkcjonalny i nowoczesny przewodnik, łączący w sobie elementy encyklopedycznego opisu najważniejszych atrakcji z podaniem wszystkich potrzebnych turyście informacji praktycznych oraz dokładnym planem miasta w formie poręcznego atlasu.

Autor: Dominika Zaręba
Wydawca: Wydawnictwo Bezdroża
Data wydania: 2010
Liczba stron: 208

Przewodnik-Celownik Paryż

Przewodnik zawiera atlas centrum miasta 1:12 500, alfabetyczny leksykon 104 największych atrakcji turystycznych, ponad 150 kolorowych fotografii, zwięzłe informacje praktyczne, przejrzysty system odsyłaczy. To także bardzo funkcjonalny i nowoczesny przewodnik, łączący w sobie elementy encyklopedycznego opisu najważniejszych atrakcji z podaniem wszystkich potrzebnych turyście informacji praktycznych oraz dokładnym planem miasta w formie poręcznego atlasu.

Autor: Aneta Pazik, Joanna Uchto
Wydawca: Wydawnictwo Bezdroża
Data wydania: 2010
Liczba stron: 192

Niepołomice. Puszcza Niepołomicka - mapa

Mapa turystyczna jednego z popularniejszych rejonów turystycznych w pobliżu Krakowa. Na stronie informacyjnej m.in. ciekawostki o Puszczy Niepołomickiej i Niepołomicach, historia okolicy, dane teleadresowe. Informacje wzbogacają kolorowe zdjęcia. Mapę w skali 1:35000 uzupełnia plan Niepołomic w skali 1:10000. Wydawnictwo opracowano przy współudziale UMiG w Niepołomicach.

Skala 1:35000
Wydanie 3, rok 2010
Wydawnictwo: Compass

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser