• JB

Kinderkiez – zamów dywanik dla dzieci z bajkową mapą Twojej okolicy

Dywanik KinderkiezFrima Kinderkiez proponuje prezenty dla dzieci w postaci mat do zabawy z bajkową wizualizacją mapy. Mata może przedstawiać każdy fragment świata, w tym też Twoje najbliższe osiedle. Jak twierdzą twórcy aplikacji, jest to doskonałe narzędzie, żeby zapoznać swoje dziecko z okolicą – drogą do szkoły, rodziny czy na plac zabaw.

Aplikacja na stronie Kinderkiez pozwala przenieść w bajkowy świat każdą mapę. Kiedy użytkownik wyznaczy swoją lokalizację, Kinderkiez przerabia dane mapowe na ilustracje z książki dla dzieci autorstwa Laury Bednarski. Oprócz tego, użytkownik może samemu wybrać dodatkowe iliustracje takie jak samochody, budynki, place budowy etc.

Kiedy już stworzyłeś mapę możesz zamówić fizyczną wersję. Wszystko produkowane jest w Niemczech, a ceny zaczynają się od stu euro. Póki co, dostępny jest jeden rozmiar – 70 na 100 cm. Wkrótce dostępne będą także większe rozmiary, a na specjalne życzenie można zamówić nietypowe maty i dużo większych gabarytów.

Kinderkiez to start-up z Berlina. Cały pomysł powstał, gdy twórcy stwierdzili, że fajnie by było, gdyby na popularnych dywanach dla dzieci z mapą umieścić swój dom. Potem pomysł się rozwinął – dlaczego nie umieścić też lokalnej szkoły, basenu i innych budynków. Żeby było więcej zabawy dzieci mogą dodać swoje ulubione pojazdy: śmieciarki, dźwigi i autobusy. Pomysł, szybko przerodził się w proces programowania. Obecnie dostępna jest wersja beta, a twórcy zapowiadają dalszy rozwój firmy.

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser