Nowości wydawnicze na rynku kartograficznym - czerwiec 2010

Dla wszystkich lubiących spędzać wakacje w kajaku Wydawnictwo Eko-graf przygotowało mapy szlaków kajakowych rzek: Brdy, Drawy i Wdy.  A jesli ktoś lubi dużo słońca i planuje urlop w ciełpych krajach może skorzystać z oferty przewodników po Tunezji oraz Wybrzeżu Chorwacji, Słowenii i Czarnogóry Wydawnictwa Bezdroża.

 

Brda - szlak kajakowy

Szczegółowa mapa szlaku kajakowego na Brdzie, niezastąpiona przy spływach kajakowych. Mapa została wydrukowana na papierze syntetycznym. Jest odporna na działanie wody oraz potarganie (z wyjątkiem uszkodzeń mechanicznych). Mapa zawiera informacje o trudniejszych odcinkach szlaku, wykaz bibliografii oraz informator krajoznawczy.

Skala 1:60 000
Format 22,5 x 97,5 cm, po złożeniu 12 x 22,5 cm
Wydawnictwo: Eko-graf


Drawa - szlak kajakowy

Szczegółowa mapa szlaku kajakowego na Drawie, niezastąpiona przy spływach kajakowych. Mapa została wydrukowana na papierze syntetycznym. Jest odporna na działanie wody oraz potarganie (z wyjątkiem uszkodzeń mechanicznych). Mapa zawiera informacje o trudniejszych odcinkach szlaku, wykaz bazy noclegowej oraz informator krajoznawczy.


Skala 1:60 000
Format 22,5 x 97,5 cm, po złożeniu 12 x 22,5 cm
Wydawnictwo: Eko-graf


Wda - szlak kajakowy (Lipusz - Świecie)

Szczegółowa mapa szlaku kajakowego na Wdzie, niezastąpiona przy spływach kajakowych. Mapa została wydrukowana na papierze syntetycznym. Jest odporna na działanie wody oraz potarganie (z wyjątkiem uszkodzeń mechanicznych). Mapa zawiera informacje o trudniejszych odcinkach szlaku, wykaz bazy noclegowej oraz informator krajoznawczy

Skala 1:60 000
Format 22,5 x 97,5 cm, po złożeniu 12 x 22,5 cm
Wydawnictwo: Eko-graf


Ziemia Kłodzka z pograniczem polsko-czeskim

Mapa turystyczna obejmująca swym zasięgiem obszar Ziemi Kłodzkiej z pograniczem polsko-czeskim, z zaznaczonym przebiegiem szlaków turystycznych i ciekawymi miejscami. Na odwrocie informacje praktyczne, opis atrakcji turystycznych regionu wraz ze zdjęciami, mapa dojazdowa oraz plany centrów następujących miejscowości: Broumov, Bystrzyca Kłodzka, Česká Skalice, Duszniki-Zdrój, Javorník, Jeseník, Kłodzko, Kudowa-Zdrój, Lądek-Zdrój, Náchod, Nové Město n. Metují, Polanica-Zdrój, Nysa, Paczków, Rychnov n. Knežnou, i Ząbkowice Śląskie.

Skala: 1:100 000
Format: 98x67,5 cm, po złożeniu 12,3x22,5 cm
Wydawnictwo: Eko-graf


Wybrzeże Chorwacji, Slowenii i Czarnogóry

Przewdonik zawiera atlas wybrzeża Adriatyku, plany miast i mapy wysp, opisy najciekawszych miejsc w regionie, ponad 170 kolorowych fotografii, zwięzłe informacje praktyczne oraz przejrzysty system odsyłaczy. Struktura publikacji została pomyślana tak, aby jak najłatwiejsze było powiązanie tego, z czym spotkamy się w terenie, z dostarczającym podstawowej wiedzy opisem. Przejrzysta forma, zwięzłe opisy i łatwe przechodzenie pomiędzy częścią opisową a mapami są niewątpliwym atutem tego tytułu.

Wydawnictwo: Bezdroża
Data wydania:2010
Liczba stron: 208
Format: 13 cm x 21 cm
Skandynawia - śladami Wikingów, Astrid Lindgren i św. Mikołaja

Przewodnik ten pozwala poznać geografię i historię krajów skandynawskich. Opisy poszczególnych miast i regionów geograficznych przybliżą ich specyfikę, wciągając Czytelnika w fascynującą przygodę z tradycją północnych ludów. Całość uzupełniają propozycje tras zwiedzania, anegdoty, mapy, rysunki, zdjęcia, słowniczki i indeks. Dzięki nim samodzielną podróż do krajów skandynawskich będzie można z łatwością zorganizować.

Autor: Peter Zralek
Wydawnictwo: Bezdroża
Data wydania:2010
Liczba stron:648
Format: 12,5 cm x 17,5 cm
Tunezja. Smak harissy i oliwek

Przewodnik opisuje najciekawsze atrakcje kraju, te znane i te, których nie zalała jeszcze fala masowej turystyki. Podpowiada przy tym, jak zaplanować podróż, gdzie spać, co jeść i czego nie wolno przegapić. Fascynująca opowieść o historii i kulturze Tunezji pomoże zrozumieć specyficzną mentalność jej mieszkańców. Orientację w terenie ułatwią mapy regionów i plany miast, a czytelny układ odsyłaczy i indeks pozwolą na sprawne korzystanie z przewodnika. Całości dopełniają fotografie i zamieszczony na końcu słowniczek.

Autor: Eryka Lehr-Spławińska, Paweł Jadwisieńczak
Wydawnictwo: Bezdroża
Data wydania: 2010
Liczba stron: 344
Format: 12,5 cm x 17,5 cm

Gorce

Mapa przedstawia jedną z najpopularniejszych i najpiękniejszych części Beskidów, z Gorczańskim Parkiem Narodowym na czele. Na mapie znajdują się całe Gorce, od przełęczy Sieniawskiej i Raby Wyżnej na zachodzie, po dolinę Dunajca i Krościenko nad Dunajcem na wschodzie. Od południa mapę ogranicza Nowy Targ i Jezioro Czorsztyńskie, zaś od północy - Mszana Dolna. Na odwrocie mapy m.in. informacje ogólne o przedstawionym terenie, informator krajoznawczy, barwne fotografie oraz szeroki wybór obiektów noclegowych (zgrupowanych w wiele kategorii i uszeregowanych wg miejscowości).

skala 1:50000
wydanie 8, rok 2010
Wydawnictwo: Compass


Plan Krakowa

Plan centrum w skali 1:10 000 zawiera dokładny spis ulic, numerację wybranych budynków, zabytki, muzea, bankomaty, wybraną bazę noclegową, sygnalizację świetlną,  fotoradary, komunikację miejską, praktyczne numery telefonów.

skala 1:20000
wydanie 5, rok 2010
Wydawnictwo: Compass

Nasze patronaty

Kongres GIS 2023
25-26 października 2023
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
III konferencja GIS w Edukacji
21 czerwca 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser