70 litrów farby zużyto na największą mapę Rosji

Malarze oraz studenci Moskiewskiego Uniwersytetu Geodezji i Kartografii postanowili zrealizować projekt utworzenia największej mapy Rosji. Olbrzymia mapa pojawiła się na asfalcie bezpośrednio przed wejściem do uczelni. Wielkość mapy wynosi 20 na 25 metrów, a do jej namalowania zużyto 70 litrów farby.

W wykonaniu mapy wzięło udział 5 zawodowych malarzy graffiti, w tym także dwóch absolwentów uniwersytetu oraz studenci uczelni. Malarze malowali mapę na asfalcie w ciągu kilku godzin. Najpierw naniesiono kredą kontury mapy, w czym pomagali zawodowi kartografowie. Następnie specjalną farbą do znakowania dróg zarysowano kontury okręgów i rejonów oraz zamalowano wszystkie białe plamy farbą do graffiti. Po raz pierwszy na mapie naniesiono 8 okręgów federalnych, w tym także nowo powstały okręg północnokaukaski. Na końcu malarze utrwalili mapę warstwą lakieru. Do wykonania tego wielkiego działa sztuki kartograficznej uniwersytet zakupił 70 litrów kolorowych farb.

Rektor uniwersytetu Wasilij Malinikow ma nadzieje, że mapa stanie się symbolem Moskiewskiego Uniwersytetu Geodezji i Kartografii,  a także będzie miała znaczenie edukacyjne. Autorzy projektu zakładają, że mapa w moskiewskim klimacie i pod nogami studentów przetrwa 4-5 miesięcy.

Zobacz film jak malowano mapę.

Źródło: Ria Novosti, Głos Rosji

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser