• gisplay.pl

Wrocław ma mapę dla migrantów

Wrocławska mapa dla migrantów ma pomóc osobom, które przyjechały do Wrocławia z innych krajów i stawiają swoje pierwsze kroki w mieście. Na mapie zaznaczono ważne adresy i dodano praktyczne porady.

Mape przygotował Zespół WroMigrant – punkt informacji i aktywności dla migrantów i migrantek, inicjatywa Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego. Na mapie zaznaczono nazwy i adresy ważnych punktów, takich jak: urzędy, placówki opieki medycznej, siedziby lokalnych organizacji pozarządowych udzielających wsparcia informacyjnego i inne. W publikacji można znaleźć także wskazówki dotyczące legalizacji pobytu i pracy, edukacji, bezpieczeństwa czy komunikacji miejskiej.

Mapa WroMigrant jest dystrybuowana do wrocławskich instytucji publicznych, urzędów oraz centrów obsługi mieszkańca, placówek konsularnych oraz organizacji pozarządowych pracujących ze społecznościami migranckimi. Mapy będą dostępne również na uczelniach, w centrach aktywności lokalnej i w wybranych szkołach. Dystrybucja publikacji trwa, a lista miejsc jest na bieżąco aktualizowana.

Każdy, kto chciałby uzyskać publikację, powinien wysłać wiadomość na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..

Obecnie mapę można odbierać w wyznaczonych miejscach. Mapa jest dostępna w językach: polskim, angielskim, ukraińskim, rosyjskim i białoruskim, zarówno w wersji papierowej (na papierze ekologicznym), jak i online na stronie wielokultury.wroclaw.pl w dziale Biblioteka.

Pobierz mapę w języku angielskim [PDF]

Źródło: wroclaw.pl

Nasze patronaty

Nowoczesne technologie w prowadzeniu PODGiK
12-14.06.2023
X Konferencja GIS w Nauce
22-23 czerwca 2023
III konferencja GIS w Edukacji
21 czerwca 2023
DANE / WIEDZA / INNOWACJE
14 czerwca 2023

Galeria

Wrocławski GIS Day 2019
13 listopada 2019
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018