• gisplay.pl

Wrocław ma mapę dla migrantów

Wrocławska mapa dla migrantów ma pomóc osobom, które przyjechały do Wrocławia z innych krajów i stawiają swoje pierwsze kroki w mieście. Na mapie zaznaczono ważne adresy i dodano praktyczne porady.

Mape przygotował Zespół WroMigrant – punkt informacji i aktywności dla migrantów i migrantek, inicjatywa Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego. Na mapie zaznaczono nazwy i adresy ważnych punktów, takich jak: urzędy, placówki opieki medycznej, siedziby lokalnych organizacji pozarządowych udzielających wsparcia informacyjnego i inne. W publikacji można znaleźć także wskazówki dotyczące legalizacji pobytu i pracy, edukacji, bezpieczeństwa czy komunikacji miejskiej.

Mapa WroMigrant jest dystrybuowana do wrocławskich instytucji publicznych, urzędów oraz centrów obsługi mieszkańca, placówek konsularnych oraz organizacji pozarządowych pracujących ze społecznościami migranckimi. Mapy będą dostępne również na uczelniach, w centrach aktywności lokalnej i w wybranych szkołach. Dystrybucja publikacji trwa, a lista miejsc jest na bieżąco aktualizowana.

Każdy, kto chciałby uzyskać publikację, powinien wysłać wiadomość na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..

Obecnie mapę można odbierać w wyznaczonych miejscach. Mapa jest dostępna w językach: polskim, angielskim, ukraińskim, rosyjskim i białoruskim, zarówno w wersji papierowej (na papierze ekologicznym), jak i online na stronie wielokultury.wroclaw.pl w dziale Biblioteka.

Pobierz mapę w języku angielskim [PDF]

Źródło: wroclaw.pl

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser