• gisplay.pl

Atlas map geologicznych PIG

Sto map wybranych z ponad stuletniego dorobku Państwowego Instytutu Geologicznego prezentuje nowa publikacja, która zamyka obchody jubileuszu 100-lecia Instytutu.

Atlas map geologicznych PIG

Przekrojowe kompendium polskiej kartografii geologicznej jest już dostępne w wersji online dla wszystkich zainteresowanych. Zaprezentowano w niej m.in. mapy opracowane do 1945 roku,  atlasy i mapy geologiczne, geofizyczne, surowcowe, hydrogeologiczne, geologiczno-inżynierskie, geochemiczne, geośrodowiskowe i geoturystyczne.

Państwowy Instytut Geologiczny jest jedną z nielicznych służb geologicznych na świecie, która w tak obszernej formie powszechnie udostępnia szczegółowe dane geologiczne z obszaru całego kraju. Od lat 90. XX wieku Państwowy Instytut Geologiczny wprowadza i rozwija nowe, cyfrowe techniki gromadzenia, przetwarzania i wizualizacji danych kartograficznych tworząc bazy danych przestrzennych oraz wykorzystując najnowocześniejsze rozwiązania techniczne GIS, w tym mapowe usługi sieciowe.

"Prace kartograficzne zawsze były priorytetowym kierunkiem działania Instytutu, który inicjował, koordynował i wykonywał liczne, różnorodne mapy geologiczne, w tym regionalne i tematyczne, w skalach zarówno przeglądowych, jak i szczegółowych. Opracowania te pozostają najważniejszym efektem naszych badań i prac, stanowiąc doskonałą formę wizualizacji wiedzy i będąc cennym źródłem informacji dla wielu dziedzin gospodarki" - czytamy na stronie PIG.

 

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser