• gisplay.pl

Jest już najnowsza wersja rowerowej mapy Wrocławia

Zaktualizowana wersja mapy Wrocławia dla rowerzystów jest już dostępna w formie papierowej i elektronicznej. Znajdują się na niej m.in. wszystkie trasy rowerowe w mieście. Zaznaczono tam także stacje Wrocławskiego Roweru Miejskiego.

Na mapie zaznaczono strefy uspokojonego ruchu do 30 km/h oraz  gdzie znajdują się kontrapasy i kontraruch. Zaznaczone są również miejsca, z których dojazd do centrum zajmie  15 i 30 minut. Nie zapomniano również o turystycznych trasach we Wrocławiu i wokół miasta. Na mapie uwzględniono trzy z nich.

Pierwsza to licząca 54 km pętla wokół miasta, zwana - Trasą Twierdzy Wrocław. Jadąc nią możemy zwiedzić aż 30 różnych obiektów militarnych. Ciekawym dodatkiem do takiej podróży jest przewodnik „Obiekty militarne Wrocławia”.  

Kolejna to rowerowy Szlak Odry, który wiedzie od miejsca, gdzie rzeka przekracza granicę Polski, do ujścia Warty. Na początku trasa łączyła Wrocław z Głogowem, ale obecnie wspólnie z innymi odrzańskimi szlakami rowerowymi tworzy jedną trasę dla cyklistów, którą można przejechać od granicy z Czechami do odcinka ujściowego do Bałtyku.

Inna propozycja to międzynarodowa trasa EuroVelo 9, która prowadzi z północy na południe naszego kraju. Szlak znany jest także jako trasa Bałtyk – Adriatyk i biegnie na przestrzeni prawie 2000 km od Gdańska przez Czechy do Słowenii, aż do Puli w Chorwacji. Jest poprowadzona w oparciu o jeden z najsłynniejszych szlaków europejskich znany jako szlak Bursztynowy. We Wrocławiu EuroVelo 9 zaczyna się na północy miasta i biegnie od Pawłowic przez Psie Pole, Zacisze, pl. Grunwaldzki, pl. Dominikański, pl. Kościuszki, pl. Powstańców Śląskich, al. gen. J. Hallera, do Muchoboru Wielkiego i dalej w stronę Krzeptowa.

Na mapie jest uwzględnionych 200 stacji WRM-u – z rozróżnieniem na te z terminalem i te z totemem. Na stacjach z terminalem można m.in. zarejestrować się, zapłacić, złożyć reklamację oraz napompować opony. Dodatkowo, na mapie jest zaznaczona, z wyjątkiem centrum, odległość od każdej stacji – 500 m, jest to pomocne przy wyborze stacji, która jest bliżej danego punktu.

Mapę wydał Urząd Miejski we współpracy z wydawnictwem Plan. W wersji papierowej można ją odebrać za darmo w księgarni Podróżnika, przy ul. Wita Stwosza 19/20 i księgarni Pod Arkadami, przy ul. Świdnickiej 49 oraz przy ul. G. Zapolskiej 4, w pok. 503, w godz. 8-16 od poniedziałku do piątku.

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser