wielkanoc baner

Relacja z VII Forum Uni – Biznes GPS

W miniony piątek (9 grudnia) na Akademii Górniczo – Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, na Wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska odbyło się VII Forum Uni – Biznes Geodezja Przedsiębiorcy Studenci.

Relacja z VII Forum Uni – Biznes GPS

Uczestnicy VII Forum Uni – Biznes GPS (fot. KNG Dahlta)

Głównym celem konferencji było wzmocnienie integracji między studentami a przedstawicielami firm geodezyjnych. VII Forum rozpoczęło się przemową dziekana WGGiIŚ prof. dr hab. inż. Ryszarda Hejmanowskiego, po czym nastąpiła pierwsza część konkursowa, czyli sesja referatowa studentów z różnych kół naukowych z całej Polski. Zaprezentowali oni wyniki swoich prac naukowych w prezentacjach. Łącznie mogliśmy usłyszeć 8 referatów:

  • Piotr Łazarz ,,Analizy kartograficzne i geowizualizacje na przykładzie karier zawodowych absolwentów kierunków Geodezyjno – Kartograficznych”;
  • Martyna Bartczak i Michał Barcik (KNG Dahlta) -  ,,”Z głębi ziemi” – badanie ruchów terenu zagrożonego deformacjami nieciągłymi”;
  • Kacper Bielecki i Arkadiusz Malarski (Koło Naukowe Metiri) - ,,Implementacja budynku 3D Politechniki Morskiej do wirtualnej rzeczywistości”;
  • Maciej Lipski - ,,Projekt aplikacji wspomagającej proces gospodarowania wnętrz z wykorzystaniem technologii rozszerzonej rzeczywistości”;
  • Julia Mioduszewska i Dagmara Wancel (Koło Naukowe Metiri) - ,,Zastosowania nowoczesnych technologii pomiarowych w inwentaryzacji dziedzictwa kulturowego”;
  • Emilia Biczel (SKN Geodetów) - ,,Wyznaczanie offsetów niskokosztowych anten GNSS”;
  • Aleksander Kulbacki (Koło Naukowe Hydrografii Morskiej Politechniki Morskiej) - ,, Budowa cyfrowych modeli batymetrycznych z wykorzystaniem wielospektralnych zobrazowań satelitarnych”;
  • Zuzanna Myćka, Karolina Burzyńska, Michał Grządziel, Barnard Pazdera ( Koło Naukowe Glob) - ,,Wykorzystanie skaningu laserowego do wirtualnej rezerwacji stolika”.

Poszczególne referaty oceniało jury, w skład którego weszli opiekun KNG Dahlta dr inż. Mikołaj Skulich, dr inż. Tadeusz Szczutko – opiekun koła w latach 2016-2022, prof. dr hab. inż.  Konrad Eckes, opiekun koła w latach 1996-2016, dr hab. inż. Małgorzato Buśko - reprezentująca Stowarzyszenie Geodetów Polskich, a także przedstawiciele zaproszonych na wydarzenie firm.

Druga część forum składała się z sesji prezentacyjnej zaproszonych przedstawicieli firm, podczas której wystąpili: Paulina Dulkowska i Przemysław Mojecki (Verisk Analytics), Artur Kozłowski (Czerski Trade Polska), Piotr Dronszczyk (Capnor), Zuzanna Popik (OpenStreetMap).

Ostatnią częścią konferencji był Panel Dyskusyjny między studentami a zaproszonymi gośćmi. Przedsiębiorcy odpowiadali na pytania, które najbardziej nurtowały studentów, a także opowiedzieli o swojej pracy i oczekiwaniach wobec przyszłych pracowników.

Wszystkie referaty wygłoszone przez prelegentów prezentowały się na bardzo wysokim poziomie, jednak zwycięzca może być tylko jeden.

Wyniki przedstawiają się następująco:

  • I miejsce: Aleksander Kulbacki (Koło Naukowe Hydrografii Morskiej Politechniki Morskiej) - ,, Budowa cyfrowych modeli batymetrycznych z wykorzystaniem wielospektralnych zobrazowań satelitarnych”;
  • II miejsce: Maciej Lipski - ,,Projekt aplikacji wspomagającej proces gospodarowania wnętrz z wykorzystaniem technologii rozszerzonej rzeczywistości”;
  • III miejsce: - Martyna Bartczak i Michał Barcik -  ,,”Z głębi ziemi” – badanie ruchów terenu zagrożonego deformacjami nieciągłymi”;

W tym roku miała miejsce nowa część konferencji, czyli sesja posterowa, w której można było zapoznać się z pracami studentów i poprzez głosowanie publiczności wyłonić zwycięzcę. Nagrodę Publiczności za najlepszy poster wygrał plakat na temat modelowania danych podwodnych na przykładzie wraku "Sycylia" - autorstwa Natalii Szmyt, Roberta Pęcherzewskiego i Zuzanny Grzesiuk.

Dziękujemy bardzo naszym patronom honorowym, którzy wspierali nas podczas VII Forum. Podziękowania kierujemy do prorektora AGH do Spraw Studenckich prof. dr hab. inż. Rafała Dańko i Dziekana Wydziału GGiIŚ prof. dr hab. inż. Ryszarda Hejmanowskiego. Dziękujemy za wsparcie także Stowarzyszeniu Geodetów Polskich oraz Śląskiemu Wojewódzkiemu Inspektorowi Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego.

Dziękujemy naszym patronom medialnym, którzy pomogli nam w promocji wydarzenia: geoforum.pl oraz Magazyn Geoinformacyjny Geodeta, gisplay.pl, studentnews.pl, Radio 1.7.

Dziękujemy firmom, bez których nasze wydarzenie nie byłoby możliwe: Capnor, OpenStreetMap, Stonex Polska ( który jest marką dystrybucyjną firmy Czerski Trade Polska Sp. z o.o), Verisk, 3Deling i Esri Polska.

KNG Dahlta

 

 

Konferencje - aktualności

28 marca 2024

WODGiK w Katowicach zaprasza na III edycję konferencji "Regionalna Infrastruktur Informacji Przestrzennej na rzecz rozwoju społeczeństwa informacyjnego. GIS na szczycie".

27 marca 2024

W dniach 14-19 czerwca 2024 r w Pradze odbędzie się GRASS GIS Community meeting - spotkanie użytkowników i programistów tego wolnego oprogramowania GIS.

22 marca 2024

W dniach 25-26 czerwca 2024 roku w Poznaniu odbędzie się III Spotkanie użytkowników QGIS, czyli ogólnopolska konferencja zrzeszająca wszystkich entuzjastów oprogramowania.

20 marca 2024

W Podzamczu pod Chęcinami odbyła się jubileuszowa X Świętokrzyska Konferencja Geodezyjna. To wydarzenie, które już od dekady gromadzi specjalistów z dziedziny geodezji i kartografii z całego regionu...

19 marca 2024

Można już zapisywać się na XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe „Fotogrametria, teledetekcja i geoinformatyka - Innowacje w pozyskiwaniu i przetwarzaniu danych przestrzennych”, które odbędzie się w...

18 marca 2024

Instytut Geodezji i Kartografii oraz Centrum Badań Kosmicznych CBK PAN zapraszają do udziału w seminarium, którego celem jest prezentacja programu obserwacji Ziemi – Copernicus.

12 marca 2024

W dniach 25 – 27 września 2024 we Wrocławiu odbędzie się IX Międzynarodowe Kolokwium ESA na temat naukowych i podstawowych aspektów GNSS. Jest to pierwsza edycja konferencji ESA, która odbędzie się...

12 marca 2024

W dniu 9 kwietnia 2024 roku w Poznaniu odbędzie się Ogólnopolska Konferencja naukowo-techniczna „25 lat Wiosny w Geodezji i Kartografii”.

04 marca 2024

W dniu 23 maja 2024 r. odbędzie się konferencja podsumowująca projekt pt. „Technologia opracowania tyflomap zabytkowych założeń parkowych" organizowana przez Wojskową Akademię Techniczną.

22 lutego 2024

W dniach 18 - 19 kwietnia 2024 roku na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie odbędzie się XVIII Ogólnopolską Konferencję Studentów Geodezji.

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser