Zaproszenie na X jubileuszową konferencję GIS w Nauce

W dniach 22–23 czerwca 2023 r. na Wydziale Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego odbędzie się X konferencja z cyklu "GIS w Nauce".

Zaproszenie na X jubileuszową konferencją z cyku "GIS w Nauce"

Tegoroczna konferencja, organizowana wspólnie przez Wydział Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego i Pracownię GIS Wydziału Oceanografii i Geografii Uniwersytetu Gdańskiego będzie już X jubileuszową konferencją z cyku GIS w Nauce. Pierwsza konferencja – przez jej inicjatorów i organizatorów Iwonę Jażdżewską i Jacka Urbańskiego – została pomyślana jako miejsce spotkań, integracji i wymiany doświadczeń naukowych dla osób zainteresowanych geoinformacją, niezależnie od dyscypliny naukowej jaką reprezentują. Po raz pierwszy odbyła się ona w Łodzi w dniach 4–5 czerwca 2012 r. Organizatorami był Wydział Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego oraz Centrum GIS Uniwersytetu Gdańskiego. Przez kolejne lata czołowe ośrodki akademickie w Polsce kontynuowały jej organizację. Mieliśmy możliwość uczestniczyć w bardzo interesujących spotkaniach i poznać zakres naszych zainteresowań naukowych. Środowisko osób związanych z GIS miało okazję lepiej się poznać. Wielu uczestników pierwszej konferencji dalej zajmuje się nauką i podniosło swoje stopnie naukowe. Co roku nowi adepci dołączają do tego grona. Organizatorzy uznali, że czas spotkać się po raz dziesiąty w centrum Polski, w Łodzi i kontynuować tradycję udziału przedstawicieli nauki reprezentujących różne dyscypliny naukowe, ale mających wspólne zainteresowania badawcze związane z geoinformacją.

Propozycje sesji tematycznych:

  • Wykorzystanie danych przestrzennych BDOT w GIS;
  • Sztuczna inteligencja w badaniach geoprzestrzennych;
  • GIS w analizach sieci osadniczej i rozmieszczenia ludności;
  • Wykorzystania DEMów (DTM, DSM, nDSM) w badaniach środowiska;
  • Media przestrzenne w GIS – źródła danych i pola badawcze;
  • GIS w badaniach historycznych;
  • Wykorzystanie GIS w zakresie zapobiegania i kontroli COVID-19 oraz oceny skutków pandemii;
  • GIS w zieleni miejskiej.

Organizatorzy zachęcają studentów, doktorantów i młodych naukowców do wzięcia udziału również w konkursie na najlepszy poster.

Szczegóły na stronie konferencji

Dzień wcześniej – 21 czerwca 2023 r. odbędzie się dodatkowe spotkanie w ramach III Konferencji GIS w Edukacji, której celem jest wymiana doświadczeń wśród nauczycieli akademickich związanych z problematyką nauczania geoinformacji w szkołach wyższych.

Konferencje - aktualności

18 września 2023

W ramach tegorocznego Festiwalu Nauki w Warszawie organizowanych jest wiele aktywności, w których będą uczestniczyć pracownicy i studenci Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej.

15 września 2023

FOSS4G 2024 - największe na świecie spotkanie programistów i użytkowników otwartego oprogramowania GIS odbędzie się w przyszłym roku w mieście Belem (Brazylia). FOSS4G 2024 odbędzie się w Brazylii

11 września 2023

Wykorzystanie informacji przestrzennej w samorządach, instytucjach publicznych oraz w sektorze prywatnym było tematem konferencji „GIS Nowe Możliwości Narzędzia i Zastosowania”, która odbyła się w...

08 września 2023

Poznaliśmy szczegółowy program XLV Ogólnopolskiej Konferencji Kartograficznej pt. "Metody kartograficzne i geomatyczne w badaniach interdyscyplinarnych", która odbędzie się w dniach 20-23 września...

05 września 2023

Po największej na świecie konferencji użytkowników GIS, czas na największe takie wydarzenie w Polsce. Już 25 października rozpocznie się organizowany przez Esri Polska Kongres GIS 2023.

25 lipca 2023

Koło Naukowe Geoinformatyki i Teledetekcji UW zaprasza do wzięcia udziału w III Ogólnopolskiej Konferencji Studentów Geoinformatyki i Teledetekcji pt. " Wyzwania współczesnej geoinformatyki".

18 lipca 2023

Można już zapisywać się na VIII Forum BioGIS - System Informacji Przestrzennej w badaniach różnorodności biologicznej, które odbędzie się w dniach 29 - 30 listopada 2023 r. w Poznaniu.

17 lipca 2023

W dniach 25 – 27 października 2023 r. w Krakowie odbędzie się I Kongres Geoinformacyjny pod hasłem „Współczesne technologie geoinformacyjne w modelowaniu przestrzeni”.

15 lipca 2023

W dniach 13-14 września 2023 roku w Dęblinie odbędzie się konferencja naukowa pt. "NC 2023 – rola nawigacji w transporcie lotniczym, morskim i lądowym"

06 lipca 2023

W dniach 13-15 września 2023 r. w Krobielowicach pod Wrocławiem odbędzie się XXIV Jesienna Szkoła Geodezji, którą organizują Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Politechnika Wrocławska oraz...

Nasze patronaty

Kongres GIS 2023
25-26 października 2023
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
III konferencja GIS w Edukacji
21 czerwca 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser