Podsumowanie konferencji IMPULS 2023
Ponad 220 osób wzięło udział w konferencji "Informacja Przestrzenna IMPULSem dla rozwoju lokalnego", która odbyła się 5 czerwca 2023 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.
Podróż w czasie z Geoportalem Dolny Śląsk - prelekcja Anny Osowskiej i Moniki Roszczewskiej z WGiK UMWD
Tegoroczny IMPULS to już 9 edycja spotkania poświęconego tematyce wykorzystania systemów informacji przestrzennej do zarządzania przestrzenią na szczeblu lokalnym i regionalny. Uczestników przywitali organizatorzy - Geodeta Województwa Dolnośląskiego Marek Bittner oraz Grzegorz Macko - Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, a także były Geodeta Województwa Dolnośląskiego Robert Pajkert, za którego kadencji zrodził się pomysł organizacji konferencji.
Jeszcze przez rozpoczęciem pierwszych prelekcji wręczono nagrody VII edycji konkursu „Wmapuj się w Geoportal Dolny Śląsk" organizowanego w ramach Wrocławskiego GIS Day 2022. I miejsce w konkursie zajęła Małgorzata Meglicz - studentka Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, nagrodzona za pracę „Wodne atrakcje Dolnego Śląska". II miejsce zajęła Anna Stankiewicz - studentka Politechniki Wrocławskiej za pracę „Mapa szpitali w województwie dolnośląskim".
Konferencję podzielono na trzy sesje referatowe. W pierwszej części "Informacja przestrzenna w horyzoncie czasowym" o dawnych mapach i danych historycznych opowiedzieli prelegenci z Wydział Geodezji i Kartografii UMWD oraz Andrzej Przerwa ze Świdnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Natomiast Krzysztof Goleniowski, Dyrektor Dolnośląskiego Biuro Geodezji i Terenów Rolnych przedstawił wykorzystanie sieci neuronowych do prowadzenia spraw związanych z wyłączeniem gruntów z produkcji rolnej.
W drugiej części "Informacja przestrzenna w realizacji zadań publicznych" usłyszeliśmy o mapach gleb (Jan Jadczyszyn z IUNG-PIB w Puławach), zasobach i aplikacjach Banku Danych o Lasach (Marcin Myszkowski, Artur Michorczyk z BULiGL) oraz o projekcie SOPO (Paweł Marciniec z PIG-PIB).
W ostatniej sesji referatowej "Trendy w zastosowaniach GIS" dowiedzieliśmy się jak analizy przestrzenne mogą pomóc w planowaniu transportu publicznego (Jakub Kaczorowski z PW), poznaliśmy pilotaż projektu "Dzielnice Zieleni" Urzędu m.st. Warszawy, a sesje zakończyła prelekcja Anny Pierzchały z Esri Polska na temat zarządzania zielenią z wykorzystaniem narzędzi GIS.
Konferencji towarzyszyły także warsztaty organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz firmę ESRI Polska.
Konferencje - aktualności

Wydział Geodezji i Kartografii PW zaprasza na 27. Festiwal Nauki w Warszawie
18 września 2023W ramach tegorocznego Festiwalu Nauki w Warszawie organizowanych jest wiele aktywności, w których będą uczestniczyć pracownicy i studenci Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej.

FOSS4G 2024 odbędzie się w Brazylii
15 września 2023FOSS4G 2024 - największe na świecie spotkanie programistów i użytkowników otwartego oprogramowania GIS odbędzie się w przyszłym roku w mieście Belem (Brazylia). FOSS4G 2024 odbędzie się w Brazylii

XVI Podlaskie Forum GIS za nami
11 września 2023Wykorzystanie informacji przestrzennej w samorządach, instytucjach publicznych oraz w sektorze prywatnym było tematem konferencji „GIS Nowe Możliwości Narzędzia i Zastosowania”, która odbyła się w...

Program XLV Ogólnopolskiej Konferencji Kartograficznej
08 września 2023Poznaliśmy szczegółowy program XLV Ogólnopolskiej Konferencji Kartograficznej pt. "Metody kartograficzne i geomatyczne w badaniach interdyscyplinarnych", która odbędzie się w dniach 20-23 września...

Kongres GIS 2023 – moc informacji przestrzennych
05 września 2023Po największej na świecie konferencji użytkowników GIS, czas na największe takie wydarzenie w Polsce. Już 25 października rozpocznie się organizowany przez Esri Polska Kongres GIS 2023.

III Ogólnopolska Konferencja Studentów Geoinformatyki i Teledetekcji
25 lipca 2023Koło Naukowe Geoinformatyki i Teledetekcji UW zaprasza do wzięcia udziału w III Ogólnopolskiej Konferencji Studentów Geoinformatyki i Teledetekcji pt. " Wyzwania współczesnej geoinformatyki".

Ruszyły zapisy na VIII Forum BioGIS
18 lipca 2023Można już zapisywać się na VIII Forum BioGIS - System Informacji Przestrzennej w badaniach różnorodności biologicznej, które odbędzie się w dniach 29 - 30 listopada 2023 r. w Poznaniu.

I Kongres Geoinformacyjny - nowy termin zgłaszania referatów
17 lipca 2023W dniach 25 – 27 października 2023 r. w Krakowie odbędzie się I Kongres Geoinformacyjny pod hasłem „Współczesne technologie geoinformacyjne w modelowaniu przestrzeni”.

Konferencja dotycząca nawigacji w transporcie lotniczym, morskim i lądowym
15 lipca 2023W dniach 13-14 września 2023 roku w Dęblinie odbędzie się konferencja naukowa pt. "NC 2023 – rola nawigacji w transporcie lotniczym, morskim i lądowym"

XXIV Jesienna Szkoła Geodezji
06 lipca 2023W dniach 13-15 września 2023 r. w Krobielowicach pod Wrocławiem odbędzie się XXIV Jesienna Szkoła Geodezji, którą organizują Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Politechnika Wrocławska oraz...
Więcej artykułów
- Podsumowanie VIII edycji Konferencji w Jachrance21 czerwca 2023
- WODGiK w Katowicach zaprasza na II edycję konferencji dotyczącej regionalnej IIP15 czerwca 2023
- Warsztaty GEOBENCH o algorytmach i czujnikach wykorzystywanych w fotogrametrii i teledetekcji12 czerwca 2023
- Podsumowanie konferencji IMPULS 202306 czerwca 2023
- GUGiK: II edycja szkolenia dla geodetów uprawnionych02 czerwca 2023
- GUGiK zaprasza na kolejne warsztaty fotogrametryczne01 czerwca 2023
- Jubileuszowa X Droniada w trzech kolorach29 maja 2023
- Jak skutecznie zintegrować dane i osiągnąć postawione cele biznesowe? Zaproszenie na webinarium26 maja 2023
- Globema zaprasza na konferencję dotyczącą pracy z danymi23 maja 2023
- Podlaskie Forum GIS wraca po kilku latach przerwy22 maja 2023