Podsumowanie konferencji IMPULS 2023

Ponad 220 osób wzięło udział w konferencji "Informacja Przestrzenna IMPULSem dla rozwoju lokalnego", która odbyła się 5 czerwca 2023 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Podsumowanie konferencji IMPULS 2023

Podróż w czasie z Geoportalem Dolny Śląsk - prelekcja Anny Osowskiej i Moniki Roszczewskiej z WGiK UMWD

Tegoroczny IMPULS to już 9 edycja spotkania poświęconego tematyce wykorzystania systemów informacji przestrzennej do zarządzania przestrzenią na szczeblu lokalnym i regionalny. Uczestników przywitali organizatorzy - Geodeta Województwa Dolnośląskiego Marek Bittner oraz Grzegorz Macko - Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, a także były Geodeta Województwa Dolnośląskiego Robert Pajkert, za którego kadencji zrodził się pomysł organizacji konferencji.

Jeszcze przez rozpoczęciem pierwszych prelekcji wręczono nagrody VII edycji konkursu „Wmapuj się w Geoportal Dolny Śląsk" organizowanego w ramach Wrocławskiego GIS Day 2022. I miejsce w konkursie zajęła Małgorzata Meglicz - studentka Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, nagrodzona za pracę „Wodne atrakcje Dolnego Śląska".  II miejsce zajęła Anna Stankiewicz - studentka Politechniki Wrocławskiej za pracę „Mapa szpitali w województwie dolnośląskim".

Konferencję podzielono na trzy sesje referatowe. W pierwszej części "Informacja przestrzenna w horyzoncie czasowym" o dawnych mapach i danych historycznych opowiedzieli prelegenci z Wydział Geodezji i Kartografii UMWD oraz Andrzej Przerwa ze Świdnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Natomiast Krzysztof Goleniowski, Dyrektor Dolnośląskiego Biuro Geodezji i Terenów Rolnych przedstawił wykorzystanie sieci neuronowych do prowadzenia spraw związanych z wyłączeniem gruntów z produkcji rolnej.

W drugiej części "Informacja przestrzenna w realizacji zadań publicznych" usłyszeliśmy o mapach gleb (Jan Jadczyszyn z IUNG-PIB w Puławach), zasobach i aplikacjach Banku Danych o Lasach (Marcin Myszkowski, Artur Michorczyk z BULiGL) oraz o projekcie SOPO (Paweł Marciniec z PIG-PIB).

W ostatniej sesji referatowej "Trendy w zastosowaniach GIS" dowiedzieliśmy się jak analizy przestrzenne mogą pomóc w planowaniu transportu publicznego (Jakub Kaczorowski z PW),  poznaliśmy pilotaż projektu "Dzielnice Zieleni" Urzędu m.st. Warszawy, a sesje zakończyła prelekcja Anny Pierzchały z Esri Polska na temat zarządzania zielenią z wykorzystaniem narzędzi GIS.

Konferencji towarzyszyły także warsztaty organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz firmę ESRI Polska.

Konferencje - aktualności

14 czerwca 2024

W dniach 23-25 października 2024 r. we Wrocławiu w formie hybrydowej odbędzie się międzynarodowa konferencja XXIV Conference of PhD Students and Young Scientists (wcześniej Konferencja Doktorantów i...

05 czerwca 2024

We wtorek 4 czerwca we Wrocławiu odbyła się jubileuszowa edycja konferencji „Informacja przestrzenna IMPULSEM dla rozwoju lokalnego". Jak co roku, nie zabrakło ciekawych prelekcji dających mocny,...

22 maja 2024

W dniach 16-18 września 2024 roku w Szczecinie odbędzie się I Międzynarodowa Szkoła Letnia organizowana przez Polskie Towarzystwo Fotogrametrii i Teledetekcji (PTFiT) wraz z Niemieckim Towarzystwem...

20 maja 2024

W niedzielę (19 maja) w Akrze, stolicy Ghany rozpoczęło się jedno z największych spotkań geodezyjnych na świecie - FIG Working Week 2024.

17 maja 2024

Wrocławski Oddział Stowarzyszenia Geodetów Polskich zaprasza na szkolenie on-line i warsztaty stacjonarne dotyczące planowania przestrzennego po nowelizacji ustawy.

16 maja 2024

Tegoroczny GeoPiknik odbędzie się 24 maja na terenie Obserwatorium Astronomiczno-Geodezyjnego w Józefosławiu.

14 maja 2024

Dostępny jest już szczegółowy program III Spotkania użytkowników QGIS, które w dniach 25-26 czerwca 2024 roku odbędzie się w Poznaniu.

10 maja 2024

W dniach 18-21 lipca 2024 roku na Politechnice Łódzkiej odbędzie się State of the Map Europe 2024 - międzynarodowe wydarzenie, które odbywa się w różnych krajach Europy. Jego celem jest wymiana...

08 maja 2024

Ruszyły zapisy na X edycję konferencji „Informacja przestrzenna IMPULSEM dla rozwoju lokalnego", która odbędzie się w dniach 4 – 5 czerwca 2024 roku we Wrocławiu.

24 kwietnia 2024

W dniach 4-5 listopada 2024 roku odbędzie się XXXII Konferencja Polskiego Towarzystwa Informacji Przestrzennej pod hasłem "Geoinformacja w czasach sztucznej inteligencji".

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser