Podsumowanie konferencji IMPULS 2023

Ponad 220 osób wzięło udział w konferencji "Informacja Przestrzenna IMPULSem dla rozwoju lokalnego", która odbyła się 5 czerwca 2023 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Podsumowanie konferencji IMPULS 2023

Podróż w czasie z Geoportalem Dolny Śląsk - prelekcja Anny Osowskiej i Moniki Roszczewskiej z WGiK UMWD

Tegoroczny IMPULS to już 9 edycja spotkania poświęconego tematyce wykorzystania systemów informacji przestrzennej do zarządzania przestrzenią na szczeblu lokalnym i regionalny. Uczestników przywitali organizatorzy - Geodeta Województwa Dolnośląskiego Marek Bittner oraz Grzegorz Macko - Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, a także były Geodeta Województwa Dolnośląskiego Robert Pajkert, za którego kadencji zrodził się pomysł organizacji konferencji.

Jeszcze przez rozpoczęciem pierwszych prelekcji wręczono nagrody VII edycji konkursu „Wmapuj się w Geoportal Dolny Śląsk" organizowanego w ramach Wrocławskiego GIS Day 2022. I miejsce w konkursie zajęła Małgorzata Meglicz - studentka Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, nagrodzona za pracę „Wodne atrakcje Dolnego Śląska".  II miejsce zajęła Anna Stankiewicz - studentka Politechniki Wrocławskiej za pracę „Mapa szpitali w województwie dolnośląskim".

Konferencję podzielono na trzy sesje referatowe. W pierwszej części "Informacja przestrzenna w horyzoncie czasowym" o dawnych mapach i danych historycznych opowiedzieli prelegenci z Wydział Geodezji i Kartografii UMWD oraz Andrzej Przerwa ze Świdnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Natomiast Krzysztof Goleniowski, Dyrektor Dolnośląskiego Biuro Geodezji i Terenów Rolnych przedstawił wykorzystanie sieci neuronowych do prowadzenia spraw związanych z wyłączeniem gruntów z produkcji rolnej.

W drugiej części "Informacja przestrzenna w realizacji zadań publicznych" usłyszeliśmy o mapach gleb (Jan Jadczyszyn z IUNG-PIB w Puławach), zasobach i aplikacjach Banku Danych o Lasach (Marcin Myszkowski, Artur Michorczyk z BULiGL) oraz o projekcie SOPO (Paweł Marciniec z PIG-PIB).

W ostatniej sesji referatowej "Trendy w zastosowaniach GIS" dowiedzieliśmy się jak analizy przestrzenne mogą pomóc w planowaniu transportu publicznego (Jakub Kaczorowski z PW),  poznaliśmy pilotaż projektu "Dzielnice Zieleni" Urzędu m.st. Warszawy, a sesje zakończyła prelekcja Anny Pierzchały z Esri Polska na temat zarządzania zielenią z wykorzystaniem narzędzi GIS.

Konferencji towarzyszyły także warsztaty organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz firmę ESRI Polska.

Konferencje - aktualności

18 września 2023

W ramach tegorocznego Festiwalu Nauki w Warszawie organizowanych jest wiele aktywności, w których będą uczestniczyć pracownicy i studenci Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej.

15 września 2023

FOSS4G 2024 - największe na świecie spotkanie programistów i użytkowników otwartego oprogramowania GIS odbędzie się w przyszłym roku w mieście Belem (Brazylia). FOSS4G 2024 odbędzie się w Brazylii

11 września 2023

Wykorzystanie informacji przestrzennej w samorządach, instytucjach publicznych oraz w sektorze prywatnym było tematem konferencji „GIS Nowe Możliwości Narzędzia i Zastosowania”, która odbyła się w...

08 września 2023

Poznaliśmy szczegółowy program XLV Ogólnopolskiej Konferencji Kartograficznej pt. "Metody kartograficzne i geomatyczne w badaniach interdyscyplinarnych", która odbędzie się w dniach 20-23 września...

05 września 2023

Po największej na świecie konferencji użytkowników GIS, czas na największe takie wydarzenie w Polsce. Już 25 października rozpocznie się organizowany przez Esri Polska Kongres GIS 2023.

25 lipca 2023

Koło Naukowe Geoinformatyki i Teledetekcji UW zaprasza do wzięcia udziału w III Ogólnopolskiej Konferencji Studentów Geoinformatyki i Teledetekcji pt. " Wyzwania współczesnej geoinformatyki".

18 lipca 2023

Można już zapisywać się na VIII Forum BioGIS - System Informacji Przestrzennej w badaniach różnorodności biologicznej, które odbędzie się w dniach 29 - 30 listopada 2023 r. w Poznaniu.

17 lipca 2023

W dniach 25 – 27 października 2023 r. w Krakowie odbędzie się I Kongres Geoinformacyjny pod hasłem „Współczesne technologie geoinformacyjne w modelowaniu przestrzeni”.

15 lipca 2023

W dniach 13-14 września 2023 roku w Dęblinie odbędzie się konferencja naukowa pt. "NC 2023 – rola nawigacji w transporcie lotniczym, morskim i lądowym"

06 lipca 2023

W dniach 13-15 września 2023 r. w Krobielowicach pod Wrocławiem odbędzie się XXIV Jesienna Szkoła Geodezji, którą organizują Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Politechnika Wrocławska oraz...

Nasze patronaty

Kongres GIS 2023
25-26 października 2023
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
III konferencja GIS w Edukacji
21 czerwca 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser