Kongres GIS 2023 – moc informacji przestrzennych
Po największej na świecie konferencji użytkowników GIS, czas na największe takie wydarzenie w Polsce. Już 25 października rozpocznie się organizowany przez Esri Polska Kongres GIS 2023.
Obok przywiezionych wprost z San Diego inspiracji i newsów ze świata GIS, na Kongresie GIS będzie można zapoznać się z tym, jak technologię geolokalizacji w swej działalności wykorzystują m.in. Allegro, Orange, Tatrzański Park Narodowy i Gaz-System, miasta jak Warszawa, Łódź czy Kraków, uczelnie, administracja centralna i samorządowa oraz wiele innych podmiotów. Podzielą się one swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu wykorzystania informacji przestrzennych w biznesie. Wydarzenie wskaże kierunki rozwoju i pokaże, jak budować przewagę konkurencyjną w oparciu o przestrzenne analizy danych.
– Choć nasza globalna wioska staje się coraz mniejsza, to zwiększa się poziom skomplikowania zależności pomiędzy jej częściami – zauważa Bogdan Zawiśliński, Dyrektor Sprzedaży w Esri Polska. – By rozumieć rzeczywistość organizacje potrzebują źródła informacji, przewodnika. Mapy, która pozwoli zorientować się w sytuacji i podjąć najlepsze w danej chwili decyzje, w dodatku szybko. Dlatego po raz kolejny organizujemy Kongres GIS, by w społeczności użytkowników technologii geolokalizacji wymieniać się doświadczeniami, najlepszymi praktykami, pomysłami, dzielić się przykładami zrealizowanych projektów i inspirować do rozwoju. Dokładnie tak samo, jak kilka miesięcy temu miało to miejsce w kalifornijskim San Diego podczas światowego Esri User Conference 2023, gdzie pojawiła się silna reprezentacja polskich organizacji, które już dziś z sukcesami wykorzystują technologię geoprzestrzenną.
Goście kongresu będą mogli poznać najnowsze trendy, rozwiązania i na rzędzia GIS. Spotkanie będzie też wyśmienitą okazją do rozmowy o dobrych praktykach związanych z wdrożeniem i unowocześnieniem systemu GIS w przedsiębiorstwie, urzędzie czy firmie prywatnej. Z pewnością nie zabraknie też dyskusji o tym, jak wykorzystać potencjał informacji przestrzennej i dzięki temu usprawniać procesy decyzyjne.
– Choć od słynnego Yellowstone jesteśmy mniejsi czterdziestokrotnie, to dorównujemy mu w liczbie gości. Odwiedza nas ponad 4 mln osób w ciągu roku. Pogodzenie ruchu turystycznego o takim natężeniu z ochroną przyrody stanowi nie lada wyzwanie. Na szczęście wspierają nas narzędzia bazujące na GIS – mówi Katarzyna Dąbrowska-Stanik, Starszy Specjalista w Zespole ds. Danych Przestrzennych Tatrzańskiego Parku Narodowego. – O tym, jak zbieramy dane GIS, do czego wykorzystujemy aplikacje mobilne, a do czego drona, jak przetwarzamy i wizualizujemy pozyskane dane opowiemy podczas naszej prezentacji „Przykłady wykorzystania systemu ArcGIS Enterprise w Tatrzańskim Parku Narodowym”.
Tegoroczna edycja kongresu organizowana jest pod hasłem „Zmień perspektywę!”. Jest to odzwierciedleniem faktu, że rozwiązania bazujące na GIS pozwalają wykorzystującym je organizacjom w zupełnie nowy sposób spojrzeć na swoją działalność i otoczenie, a w efekcie dostrzec to, czego często nie widzą inni. O tej nowej perspektywie podczas dwudniowego spotkania opowiadać będą przedstawiciele administracji centralnej i samorządowej, biznesu, operatorzy logistyczni, zarządzający infrastrukturą krytyczną i naukowcy.
Wszystko to podczas dwudniowego spotkania (25-26 października) w wyjątkowych wnętrzach pochodzącej z XIX wieku Cukrowni Żnin. Miejsce to będzie stanowiło dodatkowy pretekst do zmiany perspektywy patrzenia na codzienne wyzwania przez uczestników kongresu. Pozwoli dotknąć historii i podjąć refleksję nad rewolucjami technologicznymi, które odciskają wyraźny ślad na naszej rzeczywistości. Dziś uczestniczymy w czwartej z nich, a technologia geoprzestrzenna jest jednym z jej najistotniejszych komponentów.
Więcej informacji o wydarzeniu, m.in. jego szczegółową agendę, a także formularz zgłoszeniowy znaleźć można na stronie internetowej Kongres GIS 2023. Zapraszamy do udziału!
Konferencje - aktualności
Zaproszenie na Dzień Teledetekcji 2024
12 grudnia 2024W dniach 13 - 19 grudnia na Politechniki Warszawskiej odbędzie Dzień Teledetekcji 2024, który w tym roku będzie miał formę wystawy.
Duże zainteresowanie obchodami Dnia GIS w Jarosławiu
03 grudnia 2024Rekordową liczbę ok. 400 uczestników zgromadziły tegoroczne obchody GIS Day w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Jarosławiu.
Zaproszenie na IX Forum Uni – Biznes Geodezja Przedsiębiorcy Studenci
03 grudnia 2024Już 13 grudnia na Wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie odbędzie się IX Forum Uni – Biznes Geodezja Przedsiębiorcy...
Otwarto Branżowe Centrum Umiejętności w dziedzinie geodezji w Zwierzyńcu
02 grudnia 2024W piątek 29 listopada 2024 roku w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Zwierzyńcu odbyło się uroczyste otwarcie Branżowego Centrum Umiejętności w dziedzinie geodezji.
XI Wrocławski GIS Day za nami. Jak przebiegały obchody?
25 listopada 2024W dniach 20-21 listopada 2024 r. odbyła się kolejna edycja Wrocławskiego Dnia GIS pod hasłem „GIS - okno na świat”.
Podsumowanie Trójmiejskiego Dnia GIS
25 listopada 2024W ubiegły wtorek (19 listopada 2024) w auli Uniwersytetu Morskiego w Gdyni odbyły się obchody GIS Day, które w tym roku wspólnie zorganizowały Koło Naukowe loGIStic przy Uniwersytecie Morskim w...
Jak świętowano GIS Day 2024 na UWM w Olsztynie?
21 listopada 2024Młodzież szkół średnich, użytkownicy i pasjonaci GIS-u spotkali się 19 listopada na Wydziale Geoinżynierii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie z okazji 25-lecia międzynarodowego Dnia GIS.
GIS Day 2024. Sprawdź, co i gdzie będzie się działo
15 listopada 2024Już 20 listopada będziemy świętować 25-lecie Dnia GIS-u. Z tej okazji na całym świecie, w tym także w Polsce, organizowanych jest szereg wydarzeń, na których nie zabraknie ciekawych wykładów,...
GIS Day 2024 na Uniwersytecie Łódzkim
14 listopada 2024Wydział Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego dołącza do globalnych obchodów Dnia GIS, które organizuje już 20 listopada 2024 r.
Świętowano 20-lecie wroSIP-u
14 listopada 2024Z okazji 20-lecie Systemu Informacji Przestrzennej Powiatu Wrocławskiego wroSIP odbyła się konferencja poświęcona jubileuszowi.
More Articles
- Trójmiejski GIS Day 202413 listopada 2024
- Konferencja Space.Connect 2024 o wdrażaniu kosmicznych technologii w przemyśle i gospodarce13 listopada 2024
- GIS w Stolicy o zarządzaniu kryzysowym12 listopada 2024
- Konferencja z okazji GIS Day 2024 w Krakowie08 listopada 2024
- Zapowiedź XI Wrocławskiego Dnia GIS06 listopada 2024
- GIS Day 2024 na UMCS31 października 2024
- Otwarcie centrum geodezyjnego w Zwierzyńcu połączone z konferencją30 października 2024
- XV GIS Day na Uniwersytecie Śląskim w Sosnowcu30 października 2024
- Polscy naukowcy w misjach Europejskiej Agencji Kosmicznej. Konferencja CBK PAN29 października 2024
- Program XXXII Konferencji Polskiego Towarzystwa Informacji Przestrzennej28 października 2024