XVIII Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji za nami. Jakie referaty i postery wygrały?

W dniach 18-19 kwietnia odbyła się XVIII Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji, podczas której członkowie studenckich kół prezentowali swoje dotychczasowe wyniki w formie referatów i posterów. 

Reprezentacja SKN Geodetów podczas XVIII OKSG (fot. Facebook/SKN Geodetów)

W tym roku konferencję organizowały współnie Koło Naukowe Studentów GeoPixel oraz Koło Naukowe Studentów Rozpoznanie Obrazowe działające na Wydziale Inżynierii Lądowej i Geodezji Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie.

Podczas konferencji studenci jak co roku mieli możliwość zaprezentowania swoich prac naukowych w sesji referatowej i posterowej, a także zapoznać się z działalnością firm i stowarzyszeń będącymi Partnerami i Patronami wydarzenia.

Laureaci XVIII OKSG:

Sesja referatowa

  • I miejsce zajęła inż. Wiktoria Kowalczyk z SKN Geodetów przedstawiając pracę pt.: “Analiza porównawcza serwisów pozycjonowania GNSS dedykowanych dla rolnictwa precyzyjnego”;
  • II miejsce zajęła inż. Dorota Włodarczyk z SKN Geodetów przedstawiając pracę pt.: "Zastosowanie danych teledetekcji pasywnej i uczenia maszynowego w monitorowaniu obszarów zalesionych południowej Nigerii”;
  • III miejsce zajął inż. Paweł Czernic z Stowarzyszenie Studentów GiK PW 'GEOIDA' za pracę pt.: "Śledzenie pieszych z kamer monitoringu w globalnym układzie odniesienia przy użyciu technologii Computer Vision i Deep Learning”.

W konkursie o nagrodę publiczności w kategorii referat zwycięzcą została Dorota Włodarczyk z SKN Geodetów za pracę pt.: "Zastosowanie danych teledetekcji pasywnej i uczenia maszynowego w monitorowaniu obszarów zalesionych południowej Nigerii".

Sesja Posterowa:

  • I miejsce miejsce w sesji posterowej zajęły: inż. Oliwia Moderacka, inż. Natalia Ziółkowska oraz inż. Aleksandra Żabicka z KN Hevelius za pracę pt.: "Zastosowanie fotogrametrii w kontekście dziedzictwa historycznego: modelowanie 3D i inwentaryzacja architektoniczna wybranych spichlerzy na Wyspie Spichrzów w Gdańsku”;
  • II miejsce w sesji posterowej zajęła inż. Julia Domachowska z Stowarzyszenie Studentów GiK PW 'GEOIDA' za pracę pt.: "Opracowanie 3D rzeźby Apoteozy Wiedzy Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej”
  • III miejsce w sesji posterowej zajęł : inż. Oliwia Moderacka, inż. Natalia Ziółkowska oraz inż Aleksandra Żabicka z KN Hevelius za pracę pt.: “Zintegrowane podejście do zastosowania fotogrametrii jako środka umożliwiającego wirtualne zwiedzanie obiektów historycznych na podstawie Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie”

W konkursie o nagrodę publiczności w kategorii poster zwycięzcami zostali Karolina Rożek oraz Mateusz Kosek z KNG Dahlta za pracę pt.: "Piaszczysta Podróż w Czasie: Ewolucja Wędrującej Wydmy Łąckiej"

Nagrody dla laureatów wręczyli: Zastępca Dyrektora Instytutu Inżynierii Geoprzestrzennej i Geodezji - Ppłk dr inż. Marek Wyszyński, Prezes OKSG - sierż. pchor. Marek Weis.

Konferencje - aktualności

24 kwietnia 2025

Wydział Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska AGH zaprasza na szkolenie obejmujące zagadnienia praktycznego wykorzystania technologii ETL (Ekstrakcji, Transformowania i Ładowania) i...

22 kwietnia 2025

Poznaliśmy program IV Spotkania Użytkowników QGIS, które odbędzie się w dniach 25–26 czerwca 2025 r. na Politechnice Łódzkiej.

08 kwietnia 2025

„Wykorzystanie nowoczesnych technologii w geodezji i kartografii” pod takim hasłem odbyła się zorganizowana przez Głównego Geodetę Kraju Alicję Kulkę konferencja Służby Geodezyjnej i Kartograficznej.

28 marca 2025

W dniach 20-21 marca br. na Politechnice Warszawskiej odbyły się warsztaty dotyczące budowy modelu danych infrastruktury rowerowej.

27 marca 2025

W dniach 2-3 kwietnia w Warszawie odbędzie się konferencja „Wyższy wymiar bezpieczeństwa – GIS w ochronie ludności” organizowana przez Akademię Pożarniczą oraz Esri Polska.

27 marca 2025

W dniach 16-18 czerwca w Warszawie odbędzie się konferencja EuroCOW 2025 - European Workshop on Calibration and Orientation Remote Sensing.

26 marca 2025

Organizowane przez Komisję Europejską pod patronatem polskiej prezydencji w Radzie UE, tegoroczne Europejskie Dni Kosmiczne odbędą się w Gdańsku w dniach 27–28 maja.

26 marca 2025

Zakład Obserwacji Ziemi CBK PAN zaprasza na seminarium pt. „Wykorzystanie danych programu Copernicus – serwisy i aplikacje w obszarze zlewni Morza Bałtyckiego”, które odbędzie w dniu 7 kwietnia 2025...

25 marca 2025

W dniach 22-23 maja w Folwarku Łochów zgromadzą się przedstawiciele świata biznesu i nauki, eksperci, praktycy i wszyscy, którzy w swych działaniach wykorzystują systemy informacji geograficznej...

24 marca 2025

W dniach 22-23 maja 2025 r. odbędzie się XVII Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna z cyklu Aktualne Problemy w Geodezji Inżynieryjnej, pt. "Nowe wyzwania geodezji inżynieryjnej w...

Nasze patronaty

Kongres GIS 2025
22-23 maja 2025
Wyższy wymiar bezpieczeństwa – GIS w ochronie ludności
2-3 kwietnia 2025
IX Forum GPS
13 grudnia 2024

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser
Travle
Znajdź najkrótszą podróż między krajami
Unzoomed
Odgadnij miasto na podstawie zdjęcia satelitarnego