Jak skutecznie zintegrować dane i osiągnąć postawione cele biznesowe? Zaproszenie na webinarium

Webinarium pt. „Integruj biznes, nie dane! Czyli dlaczego sama integracja danych nie zapewni Ci sukcesu na rynku? to kolejne z cyklu bezpłatnych spotkań organizowanych przez specjalistów z firmy Globema, dotyczących pracy z danymi. 

Podejmowanie decyzji w oparciu o informacje to podstawowy warunek sukcesu nowoczesnych przedsiębiorstw i instytucji. Aby mógł być spełniony, konieczna jest integracja danych i używanych systemów. To jednak dopiero pierwszy krok w stronę zrozumienia zebranych informacji i wykorzystania ich potencjału. Jak przeprowadzić integrację tak, żeby rzeczywiście przyczyniła się do osiągnięcia stawianych przez nas celów? Dlaczego powinniśmy myśleć o integracji przedsiębiorstwa, a nie tylko o integracji danych?

Odpowiedzi na te i inne pytania o pracy z danymi będzie można poznać podczas spotkania: Integruj biznes, nie dane! Czyli dlaczego sama integracja danych nie zapewni Ci sukcesu na rynku? 

Prowadzący – specjaliści z zakresu pracy z danymi, omówią między innymi:  

  • jakie znaczenie mają różnego typu dane w procesach biznesowych przedsiębiorstwa, 
  • dlaczego sama integracja danych to tylko pierwszy krok do wykorzystania ich wartości dla przedsiębiorstwa, 
  • co to jest integracja przedsiębiorstwa (Enterprise Integration) i jakie techniki i narzędzia wykorzystać, żeby przeprowadzić ją z sukcesem, 
  • jakie są zalety, ale też ograniczenia integracji przedsiębiorstwa. 

Spotkanie polecamy wszystkim, którzy na co dzień pracują z danymi i poszukują sposobów (i narzędzi) na lepsze wykorzystanie ich potencjału – chcą wydobyć z nich jak największą ilość informacji, które realnie wspomogą ich firmę czy instytucję. 

Webinarium skierowane jest przede wszystkim do:  

  • Analityków danych lub analityków GIS
  • Inżynierów danych
  • Menadżerów baz danych
  • Specjalistów Business Intelligence i systemów ETL

a także wszystkich zainteresowanych zgłębianiem wiedzy na temat pracy z danymi.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Webinarium odbędzie się 30 maja 2023 o godzinie 11:00. Agenda spotkania i rejestracja pod linkiem.

Konferencje - aktualności

22 lutego 2024

W dniach 18 - 19 kwietnia 2024 roku na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie odbędzie się XVIII Ogólnopolską Konferencję Studentów Geodezji.

20 lutego 2024

W dniach 3–5 października 2024 roku w Szczecinie i Pobierowie odbędzie się XXXV Ogólnopolska Konferencja Historyków Kartografii pod hasłem "Społeczna rola kartografii".

31 stycznia 2024

W dniach 30 maja – 1 czerwca 2024 r. w Trnavie już po raz dwudziesty ósmy odbędą się tradycyjne Międzynarodowe Czesko-Słowacko-Polskie Dni Geodezji.

23 stycznia 2024

Centrum Teledetekcji w Instytucie Geodezji i Kartografii zaprasza do udziału w międzynarodowej Konferencji pt. „Narzędzia do przekazywania rolnikom informacji na temat plonów z użytków zielonych w...

09 stycznia 2024

W dniu 15 stycznia 2024 r. odbędzie się konferencja online podsumowującej działania realizowane w ramach projektu Framework Partnership Agreement on Copernicus User Uptake (FPCUP).

08 stycznia 2024

W dniach 18-20 września 2024 r. w Szczecinie odbędzie się XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe „Fotogrametria, teledetekcja i geoinformatyka - Innowacje w pozyskiwaniu i przetwarzaniu danych...

19 grudnia 2023

W piątek 8 grudnia na Wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska AGH w Krakowie odbyło się VIII Forum Uni-Biznes Geodezja Przedsiębiorcy Studenci orgaznizowane przez KNG Dahlta, czyli...

01 grudnia 2023

W tym roku, z okazji 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika, Dzień Teledetekcji odbędzie się pod hasłem "Od Kopernika do Łazika. Rok kopernikański - kosmiczne zagadnienia".

28 listopada 2023

Drony do oceny stanu powietrza i upraw, do monitoringu obszarów leśnych, do pozyskiwania danych, a nawet do inspekcji budowlanej – te i wiele więcej zastosowań nowoczesnych technologii pomiarowych...

24 listopada 2023

W dniach 29-30 listopada 2023 roku w Coll. Biologicum UAM w Poznaniu odbędzie się VIII Forum BioGIS - System Informacji Przestrzennej w badaniach różnorodności biologicznej. Pierwszy dzień obrad...

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser