Jak poradzić sobie z nieprawidłowymi danymi? Zaproszenie na bezpłatne webinarium

Globema zaprasza na bezpłatnne webinarium „Dane pod kontrolą. Jak poradzić sobie z nieprawidłowymi danymi?”, podczas którego prowadzący omówią zagadnienie walidacji danych i pokażą, jak w praktyce wyeliminować najczęściej pojawiające się błędy. Wydarzenie odbędzie się 21 września o godzinie 11:00.

Jak poradzić sobie z nieprawidłowymi danymi? Zaproszenie na bezpłatne webinarium

Kompletne i spójne dane, pozbawione błędów to podstawa do skutecznej i wydajnej pracy z danymi, dlatego tak istotne jest sprawdzenie ich poprawności i wyeliminowanie błędów przed rozpoczęciem projektu. Niestety bardzo często do procesu walidacji nie przykłada się wystarczająco dużej wagi albo wręcz zupełnie się go pomija.

Podczas webinarium Dane pod kontrolą. Jak poradzić sobie z nieprawidłowymi danymi?” omówione zostaną zagadnienie walidacji danych, dowiemy jakie błędy danych są najbardziej powszechne, jakie dane walidować i jak to zrobić, wykorzystując Platformę przetwarzania i integracji danych FME. Webinarium składa się z części teoretycznej oraz praktycznej, nie zabraknie też miejsca na dyskusję i sesje pytań i odpowiedzi.

Czego dowiesz się podczas webinarium?

  • Na czy polega walidacja danych i jakie dane możemy walidować?
  • Dlaczego nie warto rozpoczynać projektu bez sprawdzenia poprawności danych?
  • Jakie korzyści przynosi kontrola danych?
  • Jakie są najczęstsze błędy w danych, z czego wynikają i jak je wyeliminować?

Spotkanie poprowadzą eksperci analizy danych i Platformy Integracji Danych FME: Karolina Borkowska, Wiktor Sawicki i Mateusz Pyra z Globemy.

Program wydarzenia i bezpłatna rejestracja na stronie wydarzenia

 

Konferencje - aktualności

22 lutego 2024

W dniach 18 - 19 kwietnia 2024 roku na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie odbędzie się XVIII Ogólnopolską Konferencję Studentów Geodezji.

20 lutego 2024

W dniach 3–5 października 2024 roku w Szczecinie i Pobierowie odbędzie się XXXV Ogólnopolska Konferencja Historyków Kartografii pod hasłem "Społeczna rola kartografii".

31 stycznia 2024

W dniach 30 maja – 1 czerwca 2024 r. w Trnavie już po raz dwudziesty ósmy odbędą się tradycyjne Międzynarodowe Czesko-Słowacko-Polskie Dni Geodezji.

23 stycznia 2024

Centrum Teledetekcji w Instytucie Geodezji i Kartografii zaprasza do udziału w międzynarodowej Konferencji pt. „Narzędzia do przekazywania rolnikom informacji na temat plonów z użytków zielonych w...

09 stycznia 2024

W dniu 15 stycznia 2024 r. odbędzie się konferencja online podsumowującej działania realizowane w ramach projektu Framework Partnership Agreement on Copernicus User Uptake (FPCUP).

08 stycznia 2024

W dniach 18-20 września 2024 r. w Szczecinie odbędzie się XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe „Fotogrametria, teledetekcja i geoinformatyka - Innowacje w pozyskiwaniu i przetwarzaniu danych...

19 grudnia 2023

W piątek 8 grudnia na Wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska AGH w Krakowie odbyło się VIII Forum Uni-Biznes Geodezja Przedsiębiorcy Studenci orgaznizowane przez KNG Dahlta, czyli...

01 grudnia 2023

W tym roku, z okazji 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika, Dzień Teledetekcji odbędzie się pod hasłem "Od Kopernika do Łazika. Rok kopernikański - kosmiczne zagadnienia".

28 listopada 2023

Drony do oceny stanu powietrza i upraw, do monitoringu obszarów leśnych, do pozyskiwania danych, a nawet do inspekcji budowlanej – te i wiele więcej zastosowań nowoczesnych technologii pomiarowych...

24 listopada 2023

W dniach 29-30 listopada 2023 roku w Coll. Biologicum UAM w Poznaniu odbędzie się VIII Forum BioGIS - System Informacji Przestrzennej w badaniach różnorodności biologicznej. Pierwszy dzień obrad...

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser