FME World Tour 2022 już za nami. Zobacz co działo się podczas spotkania w Warszawie

W dniu 18 maja odbyła się kolejna edycja FME World Tour – wydarzenia dla użytkowników i sympatyków platformy do integracji i przetwarzania danych, FME. W spotkaniu wzięło udział ponad 100 gości z firm i instytucji z całej Polski. Tegoroczne FME World Tour było okazją do spotkań i wymiany doświadczeń na żywo po ponad trzech latach przerwy.

FME World Tour 2022 (fot. Globema)

FME World Tour odbywa się co roku, wiosną kolejno w różnych miastach na całym świecie – w tym roku było ich 28 na 4 kontynentach. Wydarzenie jest organizowane przez partnerów twórcy FME – Safe Software. W Polsce głównym organizatorem jest Globema - wiodący dostawca specjalizowanych rozwiązań geoprzestrzennych oraz produktów i usług IT. Firma jest autoryzowanym partnerem GE Energy i wyłącznym dystrybutorem w Europie Środkowo-Wschodniej technologii GE Smallworld a także, autoryzowanym partnerem Google oraz Safe Software i jedynym dystrybutorem oprogramowania FME w Europie Środkowej i Wschodniej. Patronat medialny nad wydarzeniem objął gisplay.pl.

Wydarzenie główne – FME World Tour 

Podczas głównej części konferencyjnej wystąpili przedstawiciele firm i instytucji, w których FME jest wykorzystywane na co dzień, i zaprezentowali praktyczne przykłady zastosowania Platformy. Swoimi doświadczeniami podzielili się przedstawiciele: Politechniki Warszawskiej, Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii, Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Łodzi oraz firm MGGP Aero, QAH, Nexera i Jeppesen, a Boeing Company. Globemę, organizatora wydarzenia, reprezentowali Mateusz Pyra, Paweł Wróblewski i Wiktor Sawicki, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami w projektach dla klientów, w których korzystają z FME. 

Największym zainteresowaniem wśród prezentowanych w tym roku tematów wystąpień cieszyły się zagadnienia praktycznego zastosowania FME w projektach i przestrzeni publicznej:

  • Czy cyfrowy bliźniak obiektów naturalnych jest możliwy? – Rola FME w Krajowej Mapie Drzew – Karol Krajewski, MGGP Aero;
  • Wykorzystanie FME w Centrum Analiz Geoprzestrzennych i Satelitarnych (CENAGIS) – dr hab. inż. Dariusz Gotlib i dr inż. Michał Wyszomirski, Politechnika Warszawska;
  • Wykorzystanie FME w budowaniu i utrzymaniu Łódzkiego Systemu Informacji Planistycznej – Maciej Marczewski i Michał Brodowicz, MPU Łódź.

Wydarzenia towarzyszące 

Dzień przed głównym wydarzeniem, czyli 17 maja odbyła się część warsztatowa - szkolenia z zakresu FME Desktop Advanced oraz FME Server. Certyfikowani trenerzy przeszkolili kolejnych użytkowników FME, którzy mogą teraz lepiej i sprawniej przetwarzać dane i budować odpowiednie procesy. 

Oprócz wykładów i warsztatów nie zabrakło wyczekiwanych rozmów w kuluarach, a także przygotowanych specjalnie dla uczestników zabaw i konkursów – oczywiście o tematyce FME. 

 

Konferencje - aktualności

15 kwietnia 2024

Konferencja „Technologie satelitarne w zarządzaniu kryzysowym” odbędzie się w dniach 27-28 maja br. w Gdańsku, w Europejskim Centrum Solidarności, a zaadresowana jest do decydentów, administracji...

03 kwietnia 2024

W dniach 23-25 września 2024 r. w Olsztynie odbędzie się XLVI Ogólnopolska Konferencja Kartograficzna pod hasłem „Od Kopernika do współczesnej geoinformatyki – interdyscyplinarne podejście do...

28 marca 2024

WODGiK w Katowicach zaprasza na III edycję konferencji "Regionalna Infrastruktur Informacji Przestrzennej na rzecz rozwoju społeczeństwa informacyjnego. GIS na szczycie".

27 marca 2024

W dniach 14-19 czerwca 2024 r w Pradze odbędzie się GRASS GIS Community meeting - spotkanie użytkowników i programistów tego wolnego oprogramowania GIS.

22 marca 2024

W dniach 25-26 czerwca 2024 roku w Poznaniu odbędzie się III Spotkanie użytkowników QGIS, czyli ogólnopolska konferencja zrzeszająca wszystkich entuzjastów oprogramowania.

20 marca 2024

W Podzamczu pod Chęcinami odbyła się jubileuszowa X Świętokrzyska Konferencja Geodezyjna. To wydarzenie, które już od dekady gromadzi specjalistów z dziedziny geodezji i kartografii z całego regionu...

19 marca 2024

Można już zapisywać się na XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe „Fotogrametria, teledetekcja i geoinformatyka - Innowacje w pozyskiwaniu i przetwarzaniu danych przestrzennych”, które odbędzie się w...

18 marca 2024

Instytut Geodezji i Kartografii oraz Centrum Badań Kosmicznych CBK PAN zapraszają do udziału w seminarium, którego celem jest prezentacja programu obserwacji Ziemi – Copernicus.

12 marca 2024

W dniach 25 – 27 września 2024 we Wrocławiu odbędzie się IX Międzynarodowe Kolokwium ESA na temat naukowych i podstawowych aspektów GNSS. Jest to pierwsza edycja konferencji ESA, która odbędzie się...

12 marca 2024

W dniu 9 kwietnia 2024 roku w Poznaniu odbędzie się Ogólnopolska Konferencja naukowo-techniczna „25 lat Wiosny w Geodezji i Kartografii”.

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser