Jubileuszowa X Droniada w trzech kolorach

W dniach od 1 do 4 czerwca 2023 roku w Parku Śląskim i na lotnisku Katowice odbędzie się Jubileuszowa X Droniada - konkurs technologiczny organizowany w formule multidyscyplinarnych zawodów, którym towarzyszą konferencje, warsztaty i pokazy dronowe. 

Jubileuszowa X Droniada

Zieleń symbolizuje konkurs Droniada Challenge by Łukasiewicz - Instytut Lotnictwa. Niebieski to barwy konferencji Droniada Tech by Politechnika Śląska o AI w dronach i robotyce. Natomiast czerwony oddaje temperament wystawy i pokazów Droniada Expo & Kids by Metropolia GZM. Oto Droniada w trzech kolorach.

W części konkursowej X Droniady weźmie udział 11 zespołów, które mają już za sobą pierwszą część obowiązkowej konkurencji „Demo systemu”. To akademickie koła naukowe z Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechniki Łódzkiej, Politechniki Śląskiej, Politechniki Świętokrzyskiej, Politechniki Warszawskiej, Politechniki Wrocławskiej i Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, zespoły Open – Muxtor i Poldrone oraz ekipa zDRONowani z Technikum nr 4 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Bytomiu.

Natomiast prelegentami i dyskutantami Droniada Tech by Politechnika Śląska będzie ponad 40 osób reprezentujących naukę, biznes i instytucje publiczne. Kiedy samorządy zaczną wprowadzać transport autonomiczny? Czy AI potrafi zinwentaryzować słupy energetyczne i towar na półkach? Kim są „cyfrowi bliźniacy”? Dowiemy się o tym na droniadowej konferencji w Planetarium Śląskim w Chorzowie 1 i 2 czerwca.

Finałem X Droniady będą wystawa i pokazy Droniada Expo & Kids by Metropolia GZM w niedzielę 4 czerwca od godz. 13.00 do godz. 18.00. W programie m. in. prezentacje dronów i robotów, konkursy dla dzieci i dorosłych jak gra terenowa „Co widać z nieba” czy też Wielki Test Metropolitalny. Kulminacją stanie się ogłoszenie wyników X Droniady. Nagrody finansowe ufundowały Metropolia GZM, Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa, REAKTO Prosta Spółka Akcyjna i Fundacja Instytut Mikromakro. Łączna pula nagród finansowych wynosi 42 tys. złotych. Ale to nie wszystko. Na najlepszych czekają również nagrody specjalne, których fundatorami są Centrum Dronów Centrum Naukowo-Badawczego Ochrony Przeciwpożarowej oraz organizatorzy toruńskiego DroneTech World Meeting.

Szczegóły na stronie https://droniada.eu/

Konferencje - aktualności

14 czerwca 2024

W dniach 23-25 października 2024 r. we Wrocławiu w formie hybrydowej odbędzie się międzynarodowa konferencja XXIV Conference of PhD Students and Young Scientists (wcześniej Konferencja Doktorantów i...

05 czerwca 2024

We wtorek 4 czerwca we Wrocławiu odbyła się jubileuszowa edycja konferencji „Informacja przestrzenna IMPULSEM dla rozwoju lokalnego". Jak co roku, nie zabrakło ciekawych prelekcji dających mocny,...

22 maja 2024

W dniach 16-18 września 2024 roku w Szczecinie odbędzie się I Międzynarodowa Szkoła Letnia organizowana przez Polskie Towarzystwo Fotogrametrii i Teledetekcji (PTFiT) wraz z Niemieckim Towarzystwem...

20 maja 2024

W niedzielę (19 maja) w Akrze, stolicy Ghany rozpoczęło się jedno z największych spotkań geodezyjnych na świecie - FIG Working Week 2024.

17 maja 2024

Wrocławski Oddział Stowarzyszenia Geodetów Polskich zaprasza na szkolenie on-line i warsztaty stacjonarne dotyczące planowania przestrzennego po nowelizacji ustawy.

16 maja 2024

Tegoroczny GeoPiknik odbędzie się 24 maja na terenie Obserwatorium Astronomiczno-Geodezyjnego w Józefosławiu.

14 maja 2024

Dostępny jest już szczegółowy program III Spotkania użytkowników QGIS, które w dniach 25-26 czerwca 2024 roku odbędzie się w Poznaniu.

10 maja 2024

W dniach 18-21 lipca 2024 roku na Politechnice Łódzkiej odbędzie się State of the Map Europe 2024 - międzynarodowe wydarzenie, które odbywa się w różnych krajach Europy. Jego celem jest wymiana...

08 maja 2024

Ruszyły zapisy na X edycję konferencji „Informacja przestrzenna IMPULSEM dla rozwoju lokalnego", która odbędzie się w dniach 4 – 5 czerwca 2024 roku we Wrocławiu.

24 kwietnia 2024

W dniach 4-5 listopada 2024 roku odbędzie się XXXII Konferencja Polskiego Towarzystwa Informacji Przestrzennej pod hasłem "Geoinformacja w czasach sztucznej inteligencji".

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser