Jubileuszowa X Droniada w trzech kolorach

W dniach od 1 do 4 czerwca 2023 roku w Parku Śląskim i na lotnisku Katowice odbędzie się Jubileuszowa X Droniada - konkurs technologiczny organizowany w formule multidyscyplinarnych zawodów, którym towarzyszą konferencje, warsztaty i pokazy dronowe. 

Jubileuszowa X Droniada

Zieleń symbolizuje konkurs Droniada Challenge by Łukasiewicz - Instytut Lotnictwa. Niebieski to barwy konferencji Droniada Tech by Politechnika Śląska o AI w dronach i robotyce. Natomiast czerwony oddaje temperament wystawy i pokazów Droniada Expo & Kids by Metropolia GZM. Oto Droniada w trzech kolorach.

W części konkursowej X Droniady weźmie udział 11 zespołów, które mają już za sobą pierwszą część obowiązkowej konkurencji „Demo systemu”. To akademickie koła naukowe z Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechniki Łódzkiej, Politechniki Śląskiej, Politechniki Świętokrzyskiej, Politechniki Warszawskiej, Politechniki Wrocławskiej i Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, zespoły Open – Muxtor i Poldrone oraz ekipa zDRONowani z Technikum nr 4 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Bytomiu.

Natomiast prelegentami i dyskutantami Droniada Tech by Politechnika Śląska będzie ponad 40 osób reprezentujących naukę, biznes i instytucje publiczne. Kiedy samorządy zaczną wprowadzać transport autonomiczny? Czy AI potrafi zinwentaryzować słupy energetyczne i towar na półkach? Kim są „cyfrowi bliźniacy”? Dowiemy się o tym na droniadowej konferencji w Planetarium Śląskim w Chorzowie 1 i 2 czerwca.

Finałem X Droniady będą wystawa i pokazy Droniada Expo & Kids by Metropolia GZM w niedzielę 4 czerwca od godz. 13.00 do godz. 18.00. W programie m. in. prezentacje dronów i robotów, konkursy dla dzieci i dorosłych jak gra terenowa „Co widać z nieba” czy też Wielki Test Metropolitalny. Kulminacją stanie się ogłoszenie wyników X Droniady. Nagrody finansowe ufundowały Metropolia GZM, Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa, REAKTO Prosta Spółka Akcyjna i Fundacja Instytut Mikromakro. Łączna pula nagród finansowych wynosi 42 tys. złotych. Ale to nie wszystko. Na najlepszych czekają również nagrody specjalne, których fundatorami są Centrum Dronów Centrum Naukowo-Badawczego Ochrony Przeciwpożarowej oraz organizatorzy toruńskiego DroneTech World Meeting.

Szczegóły na stronie https://droniada.eu/

Konferencje - aktualności

18 września 2023

W ramach tegorocznego Festiwalu Nauki w Warszawie organizowanych jest wiele aktywności, w których będą uczestniczyć pracownicy i studenci Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej.

15 września 2023

FOSS4G 2024 - największe na świecie spotkanie programistów i użytkowników otwartego oprogramowania GIS odbędzie się w przyszłym roku w mieście Belem (Brazylia). FOSS4G 2024 odbędzie się w Brazylii

11 września 2023

Wykorzystanie informacji przestrzennej w samorządach, instytucjach publicznych oraz w sektorze prywatnym było tematem konferencji „GIS Nowe Możliwości Narzędzia i Zastosowania”, która odbyła się w...

08 września 2023

Poznaliśmy szczegółowy program XLV Ogólnopolskiej Konferencji Kartograficznej pt. "Metody kartograficzne i geomatyczne w badaniach interdyscyplinarnych", która odbędzie się w dniach 20-23 września...

05 września 2023

Po największej na świecie konferencji użytkowników GIS, czas na największe takie wydarzenie w Polsce. Już 25 października rozpocznie się organizowany przez Esri Polska Kongres GIS 2023.

25 lipca 2023

Koło Naukowe Geoinformatyki i Teledetekcji UW zaprasza do wzięcia udziału w III Ogólnopolskiej Konferencji Studentów Geoinformatyki i Teledetekcji pt. " Wyzwania współczesnej geoinformatyki".

18 lipca 2023

Można już zapisywać się na VIII Forum BioGIS - System Informacji Przestrzennej w badaniach różnorodności biologicznej, które odbędzie się w dniach 29 - 30 listopada 2023 r. w Poznaniu.

17 lipca 2023

W dniach 25 – 27 października 2023 r. w Krakowie odbędzie się I Kongres Geoinformacyjny pod hasłem „Współczesne technologie geoinformacyjne w modelowaniu przestrzeni”.

15 lipca 2023

W dniach 13-14 września 2023 roku w Dęblinie odbędzie się konferencja naukowa pt. "NC 2023 – rola nawigacji w transporcie lotniczym, morskim i lądowym"

06 lipca 2023

W dniach 13-15 września 2023 r. w Krobielowicach pod Wrocławiem odbędzie się XXIV Jesienna Szkoła Geodezji, którą organizują Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Politechnika Wrocławska oraz...

Nasze patronaty

Kongres GIS 2023
25-26 października 2023
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
III konferencja GIS w Edukacji
21 czerwca 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser