Podsumowanie sesji naukowo-techniczne z okazji 100-lecia WGIK PW

Czerwcowymi wydarzeniami upamiętniającymi 100-lecie Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej były dwie sesje naukowo-techniczne. Odbyły się one 16 czerwca oraz 23 czerwca 2021 roku w trybie zdalnym.

Podsumowanie sesji naukowo-techniczne z okazji 100-lecia WGIK PW

Prezydium w dniu 23.06.2021 r. Od lewej: Dziekan Wydziału Geodezji i Kartografii PW dr hab. inż. Janusz Walo; dr hab. inż. Robert Olszewski, prof. Uczelni; prof. hab. Alina Maciejewska, prof. dr. hab. inż. Katarzyna Sobolewska-Mikulska (fot. WGiK PW)

Rok 2021 na Wydziale Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej w całości poświęcony jest obchodom 100-lecia. Szczególną datę w historii Wydziału stanowi 30 czerwca 1921 roku, kiedy to na Politechnice Warszawskiej powołano Wydział Mierniczy. W ciągu tych 100 lat Wydział przeszedł wiele zmian i stale rozwija się zarówno pod względem naukowym jak i dydaktycznym.

"Jesteśmy niezwykle dumni z wypromowania wielu znakomitych absolwentów. Możemy także pochwalić się wieloma projektami naukowymi realizowanymi samodzielnie, ale również we współpracy z firmami i instytucjami, w których nasi absolwenci rozwijają swoje pasje pracując zawodowo" - czytamy na stronie WGiK PW.

W ramach sesji naukowo-technicznych jednostki organizacyjne Wydziału przedstawiły rys historyczny oraz bieżącą działalność badawczą, ekspercką i wdrożeniową. W trakcie wydarzenia zaprezentowali się także partnerzy obchodów, firmy OPEGIEKA, Geo-System, MGGP Aero i MGGP S.A, Bentley Polska, Esri Polska, PwC, OPGK w Gdańsku, TomTom oraz Departament Cyfryzacji Geodezji i Kartografii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Jak przystało na okrągły Jubileusz, sesje zgromadziły liczne grono słuchaczy. Każdego dnia w wydarzeniach wzięło udział ponad 120 uczestników.

Prezentacja Zakładu Kartografii, dr hab. inż. Robert Olszewski, prof. Uczelni

Prezentacja Zakładu Kartografii, dr hab. inż. Robert Olszewski, prof. Uczelni (fot. WGiK PW)

Wszystkich, którym nie udało się wysłuchać sesji naukowo-technicznych zapraszamy do obejrzenia nagrań z poszczególnych wystąpień dostępnych na stronie GiK PW

Już dziś Dziekan Wydziału dr hab. inż. Janusz Walo, prof. Uczelni oraz Komitet Organizacyjny Obchodów 100-lecia Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej serdecznie zapraszają na Uroczystości Centralne, które odbędą się w dniach 28 i 30 września, w formie hybrydowej.

W październiku planowane są również wydarzenia towarzyszące, otwarcie nowych laboratoriów CENAGIS w Ośrodku Naukowo-Dydaktycznym Józefosław oraz GeoPiknik.

Nasze patronaty

GIScience 2021
27-30 września 2021
Informacja przestrzenna impulsem dla rozwoju lokalnego
26-27.05.2021
XXI Conference of PhD Students and Young Scientists
23-25.06.2021

Galeria

Wrocławski GIS Day 2019
13 listopada 2019
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018