Intergeo 2021 hybrydowo

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa największe w Europie targi geoinformatyczne Intergeo wracają do swojej tradycyjnej formy spotkania na żywo. Wydarzenie będzie także dostępne onlline.

Intergeo 2021

Tegoroczna edycja targów i konferencji Intergeo odbędzie się dniach 21-23 września 2021 r. w Hanowerze. W cieniu czwartej fali koronawirusa nasuwa się jednak pytanie, czy organizowanie tak dużego spotkania na żywo jest bezpieczne. Niemcy zapewniają, że tak. Mają w tym pomóc ograniczenia oparte na zasadach 3G (Geimpfte, Genesene, Getestete), co oznacza że na targi wpuszczane będą tylko osoby zaszczepione, wyleczone z COVID-19 lub z negatywnym testem na obecność koronawirusa (będzie można je wykonać na miejscu). Natomiast dla wszystkich, którzy mimo wszystko obawiają się o swoje zdrowie lub po prostu nie chcą się ruszać z domu, mogą skorzystać z transmisji online.

W tym roku motto konferencji Intergeo brzmi „Inspiracja dla mądrzejszego świata”. Jak podkreślają organizatorzy, w czasach koronawirusa, geoinformacja nabrała jeszcze większego znaczenia. Dane i informacje geoprzestrzenne coraz częściej zajmują kluczowe miejsce w codziennych sytuacjach. Jednocześnie coraz bardziej widoczne stają się zmiany klimatyczne i zagrożenia środowiskowe. Tutaj rola danych i geoinfomacji jest niezastąpiona.

- Informacje geograficzne stają się coraz bardziej powszechnym językiem, na podstawie którego możemy lepiej zrozumieć Ziemię, a tym samym działać w sposób zrównoważony. Niezależnie od tego, czy chodzi o modelowanie scenariuszy powodzi, zoptymalizowanie trasy, czy autonomiczną jazdę, inteligentne planowanie urbanistyczne czy budowy – wiele branż pracuje z geoinformacją - mówi Christiane Salbach, dyrektor zarządzający DVW GmbH i członek komitetu wykonawczego organizatora Intergeo - Niemieckiego Towarzystwa Geodezji, Geoinformacji i Gospodarki Przestrzennej.

Tematyka konferencji będzie obejmować zagadnienia dotyczących przede wszystkim zrównoważonego rozwoju. Głównymi tematami będą najnowsze trendy technologiczne, takie jak uczenie maszynowe i wirtualna rzeczywistość, produkty i usługi Galileo oraz precyzyjne pozycjonowanie, ale także jazda autonomiczna i metody wizualizacji. Ponadto omówione zostaną aktualne trendy w dziedzinie robotyki i UAV oraz sztucznej inteligencji. Cyfryzacja miast, mobilność, modelowanie informacji o budynku (BIM), obsługa dużych ilości danych - to kolejne tematy, które będą poruszane na Intergeo.

W tym roku swój udział zapowiedziało 250 wystawców. To nawet nie połowa firm co w latach przed pandemią. Ale nie liczby są tutaj najważniejsze. Dobrze, że impreza wraca w tradycyjnej formie i na żywo będzie można zobaczyć, dotknąć, przetestować czy po prostu porozmawiać... A formuła hybrydowa też ma swoje plusy. Osoby, które pewnie by nigdy nie wybrały się do Hanoweru, mają okazję w tym roku być na Intergeo - przynajmniej wirtualnie.

Bilety można nabyć tylko poprzez stronę internetową konferencji (https://www.intergeo.de). Dostępne są wejściówki jednodniowe (30 euro) oraz trzydniowe (90 euro). Pozwalają one uczestniczyć na miejscu w Hanowerze lub mieć dostęp online. Udział w trzydniowej konferencji to koszt 300 euro.

Nasze patronaty

Konkurs SKP na Internetową Mapę Roku
Zgłoszenia do 10 września 2022
Kongres FIG w Warszawie
11-15 września 2022
SCEgeo 2022
22-24 czerwca 2022
FME World Tour 2022
18 maja 2022
GIS w Nauce
23-24 czerwca 2022
Regionalna Infrastruktura Informacji Przestrzennej na rzecz rozwoju społeczeństwa informacyjnego
23-24 czerwiec 2022
Informacja przestrzenna impulsem dla rozwoju lokalnego
2-3 czerwca 2022

Galeria

Wrocławski GIS Day 2019
13 listopada 2019
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018