Intergeo 2021 hybrydowo

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa największe w Europie targi geoinformatyczne Intergeo wracają do swojej tradycyjnej formy spotkania na żywo. Wydarzenie będzie także dostępne onlline.

Intergeo 2021

Tegoroczna edycja targów i konferencji Intergeo odbędzie się dniach 21-23 września 2021 r. w Hanowerze. W cieniu czwartej fali koronawirusa nasuwa się jednak pytanie, czy organizowanie tak dużego spotkania na żywo jest bezpieczne. Niemcy zapewniają, że tak. Mają w tym pomóc ograniczenia oparte na zasadach 3G (Geimpfte, Genesene, Getestete), co oznacza że na targi wpuszczane będą tylko osoby zaszczepione, wyleczone z COVID-19 lub z negatywnym testem na obecność koronawirusa (będzie można je wykonać na miejscu). Natomiast dla wszystkich, którzy mimo wszystko obawiają się o swoje zdrowie lub po prostu nie chcą się ruszać z domu, mogą skorzystać z transmisji online.

W tym roku motto konferencji Intergeo brzmi „Inspiracja dla mądrzejszego świata”. Jak podkreślają organizatorzy, w czasach koronawirusa, geoinformacja nabrała jeszcze większego znaczenia. Dane i informacje geoprzestrzenne coraz częściej zajmują kluczowe miejsce w codziennych sytuacjach. Jednocześnie coraz bardziej widoczne stają się zmiany klimatyczne i zagrożenia środowiskowe. Tutaj rola danych i geoinfomacji jest niezastąpiona.

- Informacje geograficzne stają się coraz bardziej powszechnym językiem, na podstawie którego możemy lepiej zrozumieć Ziemię, a tym samym działać w sposób zrównoważony. Niezależnie od tego, czy chodzi o modelowanie scenariuszy powodzi, zoptymalizowanie trasy, czy autonomiczną jazdę, inteligentne planowanie urbanistyczne czy budowy – wiele branż pracuje z geoinformacją - mówi Christiane Salbach, dyrektor zarządzający DVW GmbH i członek komitetu wykonawczego organizatora Intergeo - Niemieckiego Towarzystwa Geodezji, Geoinformacji i Gospodarki Przestrzennej.

Tematyka konferencji będzie obejmować zagadnienia dotyczących przede wszystkim zrównoważonego rozwoju. Głównymi tematami będą najnowsze trendy technologiczne, takie jak uczenie maszynowe i wirtualna rzeczywistość, produkty i usługi Galileo oraz precyzyjne pozycjonowanie, ale także jazda autonomiczna i metody wizualizacji. Ponadto omówione zostaną aktualne trendy w dziedzinie robotyki i UAV oraz sztucznej inteligencji. Cyfryzacja miast, mobilność, modelowanie informacji o budynku (BIM), obsługa dużych ilości danych - to kolejne tematy, które będą poruszane na Intergeo.

W tym roku swój udział zapowiedziało 250 wystawców. To nawet nie połowa firm co w latach przed pandemią. Ale nie liczby są tutaj najważniejsze. Dobrze, że impreza wraca w tradycyjnej formie i na żywo będzie można zobaczyć, dotknąć, przetestować czy po prostu porozmawiać... A formuła hybrydowa też ma swoje plusy. Osoby, które pewnie by nigdy nie wybrały się do Hanoweru, mają okazję w tym roku być na Intergeo - przynajmniej wirtualnie.

Bilety można nabyć tylko poprzez stronę internetową konferencji (https://www.intergeo.de). Dostępne są wejściówki jednodniowe (30 euro) oraz trzydniowe (90 euro). Pozwalają one uczestniczyć na miejscu w Hanowerze lub mieć dostęp online. Udział w trzydniowej konferencji to koszt 300 euro.

Nasze patronaty

Dzień Teledetekcji 2021
21 grudnia 2021
GIS Day w Stolicy 2021
13 grudnia 2021
VI Forum Uni-Biznes Geodezja Przedsiębiorcy Studenci (GPS)
10.12.2021
27. Urodzin Stowarzyszenia GEOIDA
GIS day 2021

Galeria

Wrocławski GIS Day 2019
13 listopada 2019
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018