A Ty gdzie postawisz swój wiatrak? Wizualizacja turbin wiatrowych na mapie

Budowa farm wiatrowych to często kontrowersyjny temat ze względu na ich wpływ na otaczający krajobraz. Aby zobaczyć jak takie inwestycje mogą zmienić okolicę, warto skorzystać z narzędzia do wizualizacji turbin wiatrowych.

 Wizualizacja turbin wiatrowych na mapie

Wizualizacja turbin wiatrowych na krakowskich Błoniach

Czysta energia, brudne akumulatory: tak najprościej określiłbym obecny stan energetyki opartej na wytwarzaniu prądu elektrycznego. Dodajmy do tego problemy z zasięgiem aut opartych na takim zasilaniu, nie mówiąc już o potencjalnych metodach gaszenia baterii samochodowych, a widać, że czeka nas jeszcze sporo pracy.

O ile wiele wskazuje na to, że auta elektryczne mogą być ślepym zaułkiem w historii motoryzacji i żadne odgórne nakazy tego nie zmienią (bo paliwo przyszłości to raczej wodór), to zalet energii wytwarzanej siłą wiatru raczej nikt nie kwestionuje. I właśnie potężne turbiny, wytwarzające prąd, są bohaterem dzisiejszego wpisu!

Na stronie prowadzonej przez Christopha Pahmeyera znajdziemy narzędzie, pozwalające ustawić w dowolnym miejscu na mapie Google wiatrak wytwarzający energię! Choć brzmi to jak szaleństwo, to może być fajnym uzupełnieniem wizualizacji dla osób, które planują podobne inwestycje, bo nie dość, ze znajdziemy tam konkretne modele realnych urządzeń, to jeszcze sami możemy wprowadzić jego parametry.

Twórca witryny zadbał o realizm – wizualizacja prezentuje się fotorealistycznie (oczywiście na tyle, na ile pozwalają mapy Google) i możemy manipulować czasem tak, by uzyskać efekt cienia rzucanego w różnych porach doby.

Nasze patronaty

Nowoczesne technologie w prowadzeniu PODGiK
12-14.06.2023
Konferncja "Geoinformacja: Nauka – Praktyka – Edukacja"
1-3 grudnia 2022
GIS Day 2022 w Poznaniu
16 listopada 2022
Wrocławski GIS Day
16-17 listopada 2022

Galeria

Wrocławski GIS Day 2019
13 listopada 2019
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018