• Grzegorz Szczypa

Fani puzzli i map, do roboty! Tu sprawdzicie swoje siły i stworzycie własne układanki

Kto powiedział, że puzzle mogą być ciekawe tylko wtedy, kiedy są układane analogowo? Jeśli każdy zakątek pokoju masz już zawalony skończonymi układankami, a ciągle odczuwasz niedosyt, to mamy dla Ciebie coś interesującego! A może puzzle Cię nie kręcą? Ha – też mamy argument! To nie są zwyczajne układanki, a … kartograficzne!

Puzzzle z mapą świata

Na stronie jigidi.com znajdziemy narzędzie do tworzenia własnych wirtualnych puzzli, a do tego masę gotowych przykładów, przygotowanych przez fanów różnej nietypowej tematyki. My wybraliśmy układankę geograficzną, która pozwala sprawdzić swoje umiejętności w zakresie mapy świata.

Autor tej konkretnej podstrony oddał nam do dyspozycji puzzle składające się z 330 elementów i choć nie jest to oszałamiająca liczba, to w praktyce poziom trudności jest co najmniej wysoki. Zabawy puzzlami ucieszą też te osoby, którym brakuje w nich odrobiony emocji – otóż zmaganiom towarzyszy zegar, bezlitośnie punktujący naszą siłę bądź słabość.

Warto pamiętać, że dzięki witrynie jigidi.com każdy może zaprojektować własne puzzle – wystarczy wrzucić obraz, wskazać liczbę elementów i opublikować układankę.

Nasze patronaty

VIII Forum Uni-Biznes GPS
8 grudnia 2023
Kongres GIS 2023
25-26 października 2023
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
IDE-Świat Pomiarów
23-24 listopada 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
Konkurs SKP na Internetową Mapę Roku 2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser