Mapa amerykańskich baz wojskowych na świecie

Stany Zjednoczone mają ponad 860 baz wojskowych w ponad 80 krajach na całym świecie. Gdzie są zlokalizowane? Zobacz na interaktywnej mapie.

Mapa zagranicznych baz wojskowych USA

Stany Zjednoczone utrzymują ogromną sieć zagranicznych baz wojskowych, które wykorzystywane są do różnych celów -  szkoleniowych, logistycznych i wywiadowczych. Odgrywają one również nie małą rolę w demonstrowaniu amerykańskiej potęgi oraz wywieraniu politycznych i militarnych wpływów na całym świecie. Roczny koszt utrzymania tych placówek waha się od 100 do 250 miliardów dolarów.

Na mapie World BEYOND War możemy przeglądać lokalizacje 867 amerykańskich placówek, które znajdują poza Stanami Zjednoczonymi. Mamy możliwość filtrowania według kraju, ustrój polityczny, daty otwarcia, liczby personelu lub zajmowanej powierzchni ziemi.

Najwięcej amerykańskich baz wojskowych znajduje się w Europie, z ponad 200 jednostkami w samych Niemczech. Inne główne skupiska znajdują się na Bliskim Wschodzie, w Azji i Afryce. W Polsce mamy dwie, w Łasku oraz Redzikowie.

W ramach projektu World Beyond War zmapowano tylko zagraniczne placówki wojskowe USA. Natomiast w przyszłych edycjach mapy planowane jest dodania danych o wszystkich zagranicznych bazach wojskowych utrzymywanych przez wszystkie narody. Być może zobaczymy, jak na tle USA, wyglądają inne militarne potęgi... Rosja, Chiny czy Indie.

Nasze patronaty

Nowoczesne technologie w prowadzeniu PODGiK
12-14.06.2023
X Konferencja GIS w Nauce
22-23 czerwca 2023
III konferencja GIS w Edukacji
21 czerwca 2023
DANE / WIEDZA / INNOWACJE
14 czerwca 2023

Galeria

Wrocławski GIS Day 2019
13 listopada 2019
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018