Legalizacja marihuany w Niemczech. Mapa miejsc, gdzie nie będzie można zapalić trawki

Rząd federalny w Niemczech przyjął ustawę o legalizacji marihuany. Jednak zapalnie trawki w miejscach publicznych, szczególnie w miastach, nie będzie takie łatwe. Ilustruje to mapa dziennika Berliner Morgenpost.

Legalizacja marihuany w Niemczech. Mapa miejsc, gdzie nie będzie można zapalić trawki

Mapa Berlina z obszarami objętymi zakazem palenia marihuany (fot. Berliner Morgenpost)

Zgodnie z przyjętą przez niemiecki rząd ustawą dorośli obywatele w Niemczech będą mieli prawo posiadać do 25 gramów marihuany. Ponadto, nowe prawo pozwoli na indywidualną uprawę maksymalnie trzech roślin konopi indyjskich. Istnieją także plany dotyczące umożliwienia sprzedaży marihuany w specjalnych stowarzyszeniach. Proponowana ustawa zawiera jednak ograniczenia. Palenie konopi będzie zabronione w promieniu 200 metrów od szkół, placówek dla dzieci i młodzieży, placów zabaw, publicznie dostępnych obiektów sportowych oraz w strefach pieszych w godzinach od 7:00 do 20:00.

Według dziennika Berliner Morgenpost ograniczenia te oznaczają, że nawet jeśli ustawa zostanie uchwalona, „w dalszym ciągu legalne zapalanie marihuany w centrach niemieckich miast będzie nadal trudne”. Aby zilustrować tę kwestię, gazeta opublikowała interaktywną mapę Cannabis-Legalisierung, która pokazuje wszystkie obszary w Niemczech, które mieszczą się w strefach zabronionych, o których mowa w ustawie.

Na mapie zaznaczono 200-metrowe okręgi wokół szkół i innych obszarów objętych zakazem, które w większych miastach zlewają się w jedną wielką strefę. Nie powinno być natomiast problemu z legalnym zapalaniem trawki na mniej zurbanizowanych terenach, a przede wszystkim w domowym zaciszu.

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser