Atrakcje Metropolii GZM na mapie

Na portalu InfoGZM pojawiło się nowe narzędzie - interaktywna mapa VisitGZM, na której znajdziemy wszystkie warte odwiedzenia miejsca w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Atrakcje Metropolii GZM na mapie (fot. VisitGZM)

VisitGZM prezentuje atrakcje turystyczne w gminach, ofertę spędzania czasu wolnego oraz realizacji zainteresowań w GZM. Mapę tworzy ponad 350 obiektów (o różnej skali i funkcji), zarówno tych powszechnie znanych, jak i mniej oczywistych.

Baza obiektów podzielona jest na 6 kategorii tematycznych:

  1. zabytki, architektura współczesna,
  2. dziedzictwo przemysłowe,
  3. kultura,
  4. sport i rekreacja,
  5. atrakcje (inne),
  6. szlaki kulturowe.

Na mapie można zobaczyć wszystkie obiekty z danej kategorii lub wybrać interesujące podkategorie. Dla ułatwienia poszukiwań można skorzystać z filtrowania po: nazwie, gminie i atrybutach (wstęp płatny / wstęp bezpłatny), a kluczowe obiekty do zobaczenia w GZM można wyszukać poprzez opcję „Zobacz koniecznie”.

Dodatkowo przygotowano cześć opisową (infogzm.metropoliagzm.pl/visitgzm) przedstawiającą zabytki i architekturę współczesną, oraz dziedzictwo przemysłowe, w tym budownictwo patronackie, twórców przemysłu czy Szlak Zabytków Techniki.

W serwisie InfoGZM znajdziemy również dane dotyczące demografii, finansów, infrastruktury, środowiska czy gospodarki na obszarze miast i gmin Metropolii. Na portalu znajdują się także raporty, prezentacje i opracowania, które prezentują Metropolię na tle reszty kraju. Całość uzupełniona jest o interaktywne mapy i grafiki. InfoGZM jest stale aktualizowane i uzupełniane o nowe treści. Portal stanowi integralny element jednego ze strategicznych działań GZM, czyli Metropolitalnego Obserwatorium Społeczno-Ekonomicznego. Celem Obserwatorium jest monitorowanie zmian i procesów zachodzących w Metropolii oraz gromadzenie danych, które potencjalnie mogą wspierać proces programowania rozwoju społeczno-gospodarczego GZM, a także mogą służyć merytorycznemu wsparciu poszczególnych departamentów Urzędu Metropolitalnego.

Zobacz mapę VisitGZM

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser