Kto z kim graniczy? Sprawdź się w codziennym quizie

Strona neighborle.com to świetny sposób na codzienne sprawdzanie swojej wiedzy z zakresu geografii politycznej. Krótki quiz oferuje codziennie sprawdzenie naszej znajomości na temat sąsiadów państw.

Sposób działania quizu jest bardzo prosty i przejrzysty. Każdego dnia na stronie neighborle.com wyświetlany jest przypadkowo wybrany kraj. Nasze zadanie polega na wpisaniu państw sąsiadujących z prezentowanym krajem. Na stronie prowadzone są statystyki dotyczące liczby rozgrywek, wygranych oraz najdłuższych pozytywnych i negatywnych serii w zgadywaniu.

W ciągu dnia dopuszczalne jest maksymalnie 5 błędów. Jeżeli nie jesteśmy w stanie podać sąsiada, to przewidziana została pomoc w postaci koła ratunkowego. Po wybraniu tej opcji strona poda nam 4 możliwości, wśród których jedna z nich będzie prawidłowa. Quiz bierze pod uwagę tylko naturalne granice lądowe, dlatego np. w przypadku Szwecji nie jest brana pod uwagę przeprawa mostowa łącząca Danię i Szwecję.

Dla osób szukających wyzwania przewidziany został trudniejszy tryb rozgrywki, który wybrać można w ustawieniach. Po jego zaznaczeniu granice państw zostaną usunięte co dodatkowo utrudni podanie prawidłowych państw sąsiadujących.

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser