Mapa protestów rolników 9 lutego 2024

W piątek 9 lutego odbędzie się strajk generalny rolników polegający na blokowaniu dróg na terenie całego kraju. Które miejsca zostaną zablokowane i gdzie nie da się przejechać? Zobacz interaktywną mapę.

Zapowiadany przez rolników ogólnopolski protest ma być wyrazem sprzeciwu wobec wdrażania „Europejskiego Zielonego Ładu” i Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej w proponowanym kształcie. Główny organizatorem strajku jest Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych „Solidarność” Protest rozpocznie się o godz. 10:00. Akcja będzie polegała na blokowaniu dróg, miast oraz przejść granicznych z Ukrainą, co zapowiada niestety wielkie utrudnienia dla kierowców oraz przewoźników. 

Gdzie rolnicy zaplanowali blokady zobaczymy na oficjalnej mapie protestów stworzonej  przez Instytut Gospodarki Rolnej. Uwzględniono na niej wszystkie zgłoszone dotychczas blokady, obejmujące 182 odcinki dróg (stan na 7 lutego, godzinę 8.00). Jednocześnie mapa nadal jest aktualizowana, więc liczba blokad może stale wzrastać.

 

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser