• Jarosław Zoń

Quiz - odgadnij lokalizację na podstawie scen ze słynnych filmów lub obrazów

Backdrop to kolejny quiz mapowy, w którym oprócz wiedzy geograficznej przyda nam się także znajomość scen z filmów, obrazów oraz zdjęć przedstawiających znane miejsca na świecie.

Quiz - odgadnij lokalizację na podstawie scen ze słynnych filmów lub obrazów

Backdrop w swoim założeniu jest bardzo podobny do popularnego w internecie Geoguessera. Tak jak w znanym odpowiedniku, naszym zadaniem jest poprawne zaznaczenie na mapie przedstawianego miejsca. Jednak w tym przypadku, nasze lokalizacje przedstawiane są nie za pomocą Google Maps, lecz poprzez obrazy, sceny ze znanych filmów, czy pocztówki.

Obecnie na stronie dostępnych jest 10 trybów rozgrywki. Oprócz wymienionych wcześniej kategorii, gracze mogą wskazywać lokalizację na podstawie historycznych fotografii, zdjęć lotniczych, rozpikselowanego widoku Street View, czy obrazów wygenerowanych przez AI przedstawiających koty na tle znanych budowli na świecie! Jak widać dominuje tutaj różnorodność, a w każdym z trybów przyda nam się inny rodzaj wiedzy, niekoniecznie geograficznej.

W ramach jednej rozgrywki, naszym zadaniem będzie prawidłowe zidentyfikowanie i zlokalizowanie od 5 do 7 miejsc na mapie, w zależności od kategorii. Za każdą rozgrywkę otrzymujemy punkty, według zasady im bliżej jesteśmy właściwej lokalizacji, tym więcej punktów otrzymamy.

Link: https://backdrop.tripgeo.com/

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser