Nowa wersja mapy komunikacji miejskiej Gdańska

Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku udostępnił nową wersję mapy Tram&Bus Online.

Nowa wersja mapy komunikacji miejskiej Gdańska

Fot. mapa.ztm.gda.pl

Kilka miesięcy temu ZTM Gdańsk poprosił podróżnych o opinie i oczekiwania wobec mapy pokazującej w czasie rzeczywistym lokalizację na trasie autobusów i tramwajów oraz wirtualne tablice dla wszystkich przystanków w sieci ZTM w Gdańsku. Po okresie testów i kolejnych uwag, najnowsza wersja mapy Tram&Bus Online jest gotowa.

Nowością jest dodanie śledzenia pozycji autobusów Zarządu Komunikacji Miejskiej w Gdyni na mapie i tablicach wirtualnych realizujących kursy na linii współdzielonej 171. Dotychczas widoczne były tylko kursy realizowane na zamówienie Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku.

Drugą nowością, wprowadzoną na wniosek pasażerów, jest wskazanie przebiegu trasy dla wybranego pojazdu. Po zaznaczeniu pojazdu, który nas interesuje, zobaczymy przebieg trasy realizowanego kursu wraz z kierunkiem. Dzięki wprowadzonym zmianom poznamy również przewidywane czasy odjazdu z kolejnych przystanków na trasie.

Od teraz dostępnych jest więcej szczegółów dotyczących poszczególnych autobusów oraz tramwajów. W menu mapy opcja „szczegóły pojazdu” pozwala wyszukać interesujący nas autobus lub tramwaj - jego typ, aktualnie obsługiwaną linię, lokalizację w mieście oraz kierunek jazdy. Dodano również numer pojazdu oraz numer brygady obsługującej pojazd. Piktogramy opisują, czy w danym pojedzie są specjalne miejsca dla osób z niepełnosprawnością, czy do przewozu rowerów. Te ostatnie informacje widoczne są również na tablicach wirtualnych – wzorem tych przystankowych (nie dotyczy pojazdów ZKM w Gdyni). 

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2024
24-26 września 2024
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser