• Jarosław Zoń

Quiz: Odgadnij jakie to miasto

Kolejny geograficzny quiz, tym razem dla miejskich specjalistów! W tym quizie przetestowana zostanie nasza znajomość miast, ich układu czy rzek przez nie przepływających.

Quiz: Odgadnij jakie to miasto

Quiz: Odgadnij jakie to miasto (fot. tripgeo.com/guessthiscity)

Zasady rozgrywki są proste i przejrzyste. Każdego dnia na stronie tripgeo.com/guessthiscity udostępniana jest zagadka, w ramach której na podstawie załączonej mapy musimy odgadnąć pewne miasto z dowolnego kraju na świecie. Nie byłoby to może trudne zadanie, gdyby nie to, że cała mapa zakryta jest przez szereg niebieskich kwadratów. Naszym zadaniem jest odgadnięcie prezentowanego miasta odkrywając jak najmniej z nich. Poziom trudności ocenić można tutaj jako wysoki, mimo, iż w jeden dzień quiz dotyczyć może znanego europejskiego miasta o charakterystycznym i rozpoznawalnym układzie, a innego dnia otrzymamy mniej znaną miejscowość, przy której będziemy musieli odkryć więcej kwadratów.

Gdy danego dnia prezentowane miasto okaże się zbyt trudne do odgadnięcia, twórcy przewidzieli szereg ułatwień dla graczy. Co każde 10 odkrytych kwadratów pojawiać się będzie litera z nazwy danego miasta. Po 20 odkrytym kwadracie na stronie pojawi się nazwa państwa, w jakim znajduje się to miasto. Na koniec rozgrywki możemy porównań nasz rezultat z innymi na podstawie tabeli wyników.

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2024
24-26 września 2024
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser