Niemcy mogą już wymazywać swoje domy ze Street View

Google udostępniło formularz dla Niemców, którzy nie chcą, by ich domy były widoczne w Street View. Usługa ma ruszyć już jesienią i obejmować ma 20 niemieckich miast.

Formularz dostępny jest od wczoraj (17 sierpnia) na niemieckiej stronie Street View pod adresm: http://maps.google.de/intl/de/help/maps/streetview/. Osoby chcące wymazać swoją nieruchomość muszą podać adres, wskazać lokalizację na mapce, dokładnie opisać jak wygląda dach i elewacja domu oraz otoczenie. Po wypełnieniu wniosku pod podany adres pocztą zostaje wysłany kod weryfikujący. Po weryfikacji dom lub mieszkanie zostanie zamazane.

Formularz ma być dostępny jedynie przez 4 tygodnie, do 15 września. Tak krótki okres nie podoba się niemieckim władzom. Minister Rolnictwa i Ochrony Konsumenta Ilse Aigner zażądała od firmy przedłużenia okresu składania wniosków do ośmiu tygodni, argumentując, że Google umożliwia wypełnianie formularzy, gdy wielu obywateli nadal przebywa na wakacjach.

Niemcy będą 24 krajem, w którym Google uruchomi aplikację "Street View". Usługa została po raz pierwszy wprowadzona w Stanach Zjednoczonych w 2007 roku. Street View w Niemczech obejmie miasta: Berlin, Bielefeld, Bochum, Bonn, Bremę, Dortmund, Drezno, Duisburg, Düsseldorf, Essen, Frankfurt am Main, Hamburg, Hannover, Kolonię, Lipsk, Mannheim, Monachium, Norymbergę, Stuttgart i Wuppertal.

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2024
24-26 września 2024
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser