Jak Google Maps zmieniło się w Bing Maps

W Internecie pojawia się coraz więcej mapek Googla odbiegających wyglądem od oryginału. Jest to możliwe dzięki dostępnej od kilku miesięcy nowej funkcji w Google Maps API 3 umożliwiającej zmianę styli mapy. Powstała nawet mapa, która wygląda niemalże identycznie jak mapa konkurencji.

Funkcja zmiany styli w Google Maps API 3 pozwala na zmianę wyglądu elementów mapy podstawowej, zarówno pod względem cech (geometria, etykiety), jak i kolorów. Oznacza to, że możemy stworzyć mapę w różnej skali barw, która wyświetla wybrane przez nas drogi, np. lokalne, w kolorze zielonym, parki w kolorze czerwonym, a tereny zabudowane w fioletowym. Możemy stworzyć także mapę, która zawiera tylko niektóre, wybrane przez nas, elementy.

To na co pozwala nowa funkcja i przykładowe style można zobaczyć choćby na 41Latitude. Autor tej strony stworzył nawet mapę, która wyglądem przypominającą mapę największego konkurenta Google Maps - serwisu Bing Maps. Poza elementami mapy, autor dopasował także kolorystykę całej strony. Jedynym niezmienionym elementem pozostała kontrolka Zoom. Mapkę o nazwie Goog, czyli jak wygląda Google Maps w szacie Bing Maps, można zobaczyć tutaj.

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2024
24-26 września 2024
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser