Pojazdy Street View znowu w Polsce
Od przyszłego tygodnia pojazdy Street View ponownie wyjadą na polskie ulice.
Pierwsze zdjęcia z Polski zostały zostały zrobione w 2011 r. Natomiast od 13 maja tego roku samochody Street View będą fotografować kolejne miejsca w całej Polsce. Odwiedzą województwa mazowieckie, łódzkie, wielkopolskie, małopolskie, świętokrzyskie, śląskie, dolnośląskie, opolskie, kujawsko-pomorskie, zachodniopomorskie, pomorskie, warmińsko-mazurskie, lubelskie oraz podlaskie. To, czy pojazdy Street View pojawią się w danym miejscu zależy od wielu czynników, między innymi warunków pogodowych i logistycznych. W związku z tym nie ma gwarancji, że zdjęcia zostaną wykonane w każdym z wymienionych województw.
Od 2007 r. samochody Street View przejechały łącznie ponad 8 milionów kilometrów, uwieczniając na zdjęciach ponad 3 tysiące miast. Aby zrobić zdjęcia w trudno dostępnych miejscach były potrzebne specjalnie przygotowane do tego pojazdy: trójkołowiec Trike, rower z wbudowanym systemem aparatów cyfrowych, wózek Trolley, który z łatwością mieści się w muzealnych drzwiach i lawiruje pomiędzy rzeźbami, skuter śnieżny Snowmobile, aparat fotograficzny ze statywem Tripod, pomocny przy robieniu zdjęć wnętrzom firm, a także plecak Trekker, po raz pierwszy użyty w czasie pieszych wędrówek po Wielkim Kanionie.
Źródło: Google

