• gisplay.pl

Wielbłądem przez pustynię

Teraz z Mapami Google możemy zobaczyć Pustynię Liwa, jeden z najpiękniejszych krajobrazów na świecie i przeżyć podróże przez jej piaski.

Zdjęcia zrobiono dzięki pomocy wielbłądów. Aby móc przenieść wspaniały widok pustyni do Street View, zmodyfikowano Trekkera tak, by spoczywał na grzbiecie wielbłąda i robił zdjęcia w czasie spaceru zwierzęcia.

W czasie wirtualnej podróży przez pustynię znajdziem wydmy, które osiągają zdumiewającą wysokość 25-40 metrów. Te przemieszczające się piaszczyste wzgórza były domem dla pierwszych osadników w epoce paleolitu górnego, co czyni z Liwy jedno z najstarszych miejsc w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Większość z najciekawszych historii, skrywanych w piaskach tej pustyni, leży w Oazie Liwa - największej oazie na Półwyspie Arabskim. Wiele osób z ZEA może prześledzić swoje korzenie aż do pierwszych plemion, które się tam osiedliły, a z regionu utworzyły centrum handlowe. Oaza jest także domem dla farm daktyli, których drzewa i owoce są ważnym symbolem kulturowym regionu - pnie palm były używane do tkania ścian beduińskich namiotów, koszy i wielu innych rzeczy, podczas gdy owoce stanowiły cenną ucztę dla mieszkańców. Teraz, oaza jest miejscem, które przyciąga turystów z całego świata oraz tych mieszkających w okolicy.

Źródło: Blog Google Polska

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2024
24-26 września 2024
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser