• gisplay.pl

Google Earth 8 dla Androida

GoogleEarth 8 dla Androida (po prawej) w porównaniu do poprzedniej wersji (po lewej)Dostępna jest już najnowsza wersja aplikacji Google Earth na urządzenia z systemem Android.

Największa zmiana to zastosowanie innego sposób renderowania grafiki przez co mamy nowe, bardziej realistyczne widoki 3D. Zauważymy to m.in. oglądając trójwymiarowe modele miast, a także gdy spojrzymy na bieguny, które są znacznie lepiej odwzorowanie niż w poprzednich wersjach aplikacji. Inaczej wygląda też warstwa atmosfery. Niby bardziej realistycznie, jednak kiedy powiększymy obraz i popatrzymy na horyzont, widok nie jest tak klarowny.

Dużym plusem jest to, że Google Earth 8 dla Androida bazuje na aktualnych danych z Google Maps. Wcześnie oba produkty Google opierały się na dwóch innych bazach, przez co dane w Google Earth nie zawsze były aktualne.

Ponadto wprowadzono lepsze wsparcie dla plików KML, teraz można je ładować bezpośrednio z Dysku Google. Uproszczono także sposób wyświetlania granic oraz nazw i etykiet. Minusem może okazać się brak możliwości wyłączenia warstwy "budynki 3D". W przypadku gdy chcemy zobaczyć tylko zdjęcia lotnicze czy widok Street View, pobieranie dużo zajmujących modeli 3D, tylko spowalnia ładowanie mapy.

Źródło: Google Earth Blog

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2024
24-26 września 2024
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser