Mapa lokali bez papierosa

W ramach kampanii edukacyjnej Lokal Bez Papierosa powstała mapa restauracji, kawiarni i klubów z całkowitym lub częściowym zakazem palenia.  Przykładowo, w samym Krakowie takich miejsc jest ponad 230, także w innych miastach nie brakuje lokali wolnych od tytoniowego dymu..


Kluby i knajpy, które przystąpiły do programu albo całkowicie zakazują palenia tytoniu wewnątrz, albo podzieliły lokal tak, by powstały miejsca wolne od dymu tytoniowego. Mapa nie jest projektem zamkniętym i ciągle można zgłaszać nowe lokale.

Mapę stworzono przy wykorzystaniu Google Maps Api i dostępna jest na stronie lokalbezpapierosa.pl.Kampania społeczna Lokal Bez Papierosa.pl ma na celu propagowanie miejsc wolnych od dymu nikotynowego oraz promowanie poszanowania praw osób niepalących. W ramach współpracy lokali, które, dbając o zdrowie swych klientów, wprowadzą zakaz palenia lub wydzielą zamknięte strefy dla palaczy, akcja ma na celu stworzenie sieci Lokali Bez Papierosa. Inicjatywa ma sprzyjać wprowadzaniu odpowiedzialnej polityki antynikotynowej przez właścicieli lokali i promować antynikotynową politykę UE, która znalazła już odzwierciedlenie w wielu krajach Europy. Realizowany projekt ma służyć stopniowemu przekonaniu klientów i właścicieli lokali o słuszności i opłacalności wprowadzania miejsc wolnych od dymu papierosowego

źródło: lokalbezpapierosa.pl


Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser