• gisplay.pl

Kreator Map Google zablokowany

W Mapach Google tymczasowo zablokowane zostało narzędzie Google Map Maker, dzięki któremu można poprawiać i edytować mapy. Ma to związek z ostatnimi niewłaściwymi modyfikacjami map przez samych użytkowników.

Ideą Kreatora Map Google jest stworzenie dokładniejszej i bardziej kompleksowej mapy przy współudziale samych zainteresowanych. Dzięki temu edytować mapę może każdy, np. aktualizując uliczkę jednokierunkową, która ostatnio stała się dwukierunkowa, czy odwzorowując lokalny stadion, który niedawno został otwarty.

Taka możliwość pozwala na tworzenie dokładniejszej mapy, ale niesie też ze sobą ryzyko nadużyć czy mniej lub bardziej niestosownych żartów. Na przykład jakiś czas temu ktoś błędnie nazwał jeden z placów w Berlinie jako Plac Hitlera. Ostatnio jednak miarka się przebrała, kiedy pewien dowcipniś naniósł na mapę teksturę przedstawiającą Androida sikającego na logo Apple, jednego z największych konkurentów firmy. Sytuację tę zaognił fakt, że wszystkie modyfikacje muszą zostać zatwierdzone przez pracowników Google i tak właśnie stało się w tym przypadku. Jak widać, system akceptacji poprawek się nie sprawdził, co żartownisie postanowili dodatkowo podkreślić poprzez dodanie kolejnej tekstury z napisem "Google review policy is crap".

W związku z tym usługa Google Map Maker została zawieszone przez Google. W komunikacie na ten temat można przeczytać, że taki stan rzeczy jest tymczasowy, jednak data odblokowania narzędzia na razie jest nieznana.

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser