• gisplay.pl

Kreator Map Google zostanie ponownie uruchomiony w sierpniu

Narzędzie Google Map Maker, które zostało zawieszone przez Google w maju tego roku, ma zostać ponownie uruchomione na początku sierpnia. Kontrolą wprowadzanych zmian na mapach mają zająć się sami użytkownicy.

Zawieszenie Kreatora Map Google miało związek z wpadką, która miała miejsce właśnie na początku maja, kiedy ktoś naniósł na mapę teksturę przedstawiającą Androida sikającego na logo Apple, jednego z największych konkurentów firmy. Sytuację zaognił fakt, że wszystkie modyfikacje musiały zostać zatwierdzone przez pracowników Google i tak właśnie stało się w tym przypadku. Okazało się jednak, że ten system akceptacji poprawek się nie sprawdził, co żartownisie postanowili dodatkowo podkreślić poprzez dodanie kolejnej tekstury z napisem "Google review policy is crap". Po tym incydencie Google zdecydował zawiesić usługę.

Na początku sierpnia Kreator Map Google ma zostać jednak ponownie uruchomiony, ale będzie opierał się na innym systemie weryfikacji. Zatwierdzaniem wprowadzanych zmian na mapach mają odpowiadać przede wszystkim sami użytkownicy, a nie, tak jak to było wcześniej, pracownicy Google. Pomysł na pierwszy rzut oka wydaje się być ryzykowny, jednak jak podkreśla Pavithra Kanakarajan, menedżer produktu z zespołu Google Map Maker, firma doszła do wniosku, że większość społeczności ma dobre intencje i zależy jej na ulepszaniu map, a nie robieniu głupich żartów. Ponadto moderatorem nie będzie mógł zostać każdy. Z użytkowników Kreatora wybrani zostaną tzw. "Regionalni Liderzy", cieszący się największym zaufaniem. To głównie oni będą akceptować zmiany. Rola pracowników Google ma zostać ograniczona do minimum.

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser