• gisplay.pl

Kreator Map Google znowu działa

Po kilku miesiącach przerwy użytkownicy Google Maps w Polsce mogą znowu poprawiać mapy.

Kreatora Map Google wyłączony został na początku maja po tym, jak ktoś naniósł na mapę teksturę przedstawiającą Androida sikającego na logo Apple, jednego z największych konkurentów firmy. Sytuację zaognił fakt, że wszystkie modyfikacje musiały zostać zatwierdzone przez pracowników Google i tak właśnie stało się w tym przypadku. Okazało się jednak, że ten system akceptacji poprawek się nie sprawdził, co żartownisie postanowili dodatkowo podkreślić poprzez dodanie kolejnej tekstury z napisem "Google review policy is crap". Po tym incydencie Google zdecydował zawiesić usługę, która ponownie uruchomiona została w sierpniu br.

Po pierwszej fazie uruchomienia Kreatora Map w 6 krajach tj. Bangladesz, Brazylia, Kanada, Indie, Filipiny i Ukraina nadeszła druga faza uruchamiania tego narzędzia w kolejnych 45 krajach, w tym także w Polsce.

Wraz z ponownym uruchomieniem Kreatora można zauważyć dwie istotne zmiany:

  • Wprowadzane zmiany w każdym kraju są teraz m.in. sprawdzane i zatwierdzane przez Regionalnych Moderatorów: Zgodnie z wcześniejszym ogłoszeniem, w każdym z krajów wybrani zostali Regionalni Moderatorzy, którzy będą teraz sprawdzać i zatwierdzać zmiany wprowadzane przez innych twórców map.
  • Nie ma możliwości edytowania poligonów (kształtów): Aktualnie (tymczasowo) została wyłączona możliwość dodawania lub edytowania geometrii wielokątów (konturów różnego rodzaju obiektów). Można jednak edytować inne elementy tego typu obiektów (np. nazwy).

Kreator Map będzie stopniowo otwierany w innych krajach w przeciągu najbliższych tygodni.

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser