• gisplay.pl

Aplikacja Globemy do zarządzania pracą w terenie

GeoTeamManagerFirma Globema poszerzyła swoją ofertę o aplikację GeoTeamManager przeznaczoną do zarządzania pracą w terenie. Oparte na Mapach Google rozwiązanie wspomaga zarówno dysponentów, jak i pracowników terenowych w zakresie planowania, monitorowania, raportowania oraz realizacji zadań.

GeoTeamManager składa się z dwóch komponentów – aplikacji webowej dla szeroko rozumianych dysponentów oraz aplikacji mobilnej przeznaczonej dla pracowników terenowych. Obydwa komponenty wykorzystują podkłady oraz serwisy Google Maps. Rozwiązanie jest dostępne w modelu SaaS, on-premises lub w prywatnej chmurze.

Dysponenci – przydzielanie i kontrola pracy

GeoTeamManager pozwala na kompleksowe zarządzanie zadaniami. Dysponent może w łatwy sposób tworzyć oraz przydzielać na Google Maps zadania grupom terenowym. Użytkownik jest także informowany na bieżąco o statusie wykonywanych zadań (Zaakceptowane/Odrzucone, W drodze, Rozpoczęte, Wykonane/Niewykonane). Dodatkowo dysponent monitoruje status pracowników terenowych (Zalogowany, Wylogowany, Offline, W drodze, Pracuje) oraz ich pozycję, z możliwością dokładnego zbadania lokalizacji przy użyciu na przykład Street View.

Po zakończeniu pracy grupy terenowej dysponent ma możliwość analizy czasu pracy oraz zadań wykonanych przez poszczególnych pracowników. Może także przeanalizować marszrutę pracownika względem lokalizacji zadań oraz na bieżąco reagować na wszelkiego rodzaju sytuacje awaryjne.

Pracownicy terenowi – szybka komunikacja z dyspozytorem i optymalna organizacja pracy

Drugi komponent rozwiązania GeoTeamManager to łatwa w obsłudze aplikacja mobilna, dzięki której pracownik widzi na bieżąco aktualizowaną listę przydzielonych mu zadań wraz z ich charakterystyką, załączoną dokumentacją oraz lokalizacją na Google Maps. W razie potrzeby pracownik może także skorzystać z nawigacji. Dodatkowo użytkownik aplikacji mobilnej jest na bieżąco informowany o wszelkich zmianach dokonywanych przez dysponenta. Zmiany wprowadzone przez pracowników terenowych również są automatycznie przesyłane do dysponenta.

Po ukończeniu prac użytkownik aplikacji raportuje, ile czasu poświęcił na dane zadanie (z podziałem na dojazd oraz samą pracę). W podsumowaniu realizacji zadania pracownik może wprowadzać notatki oraz załączniki (na przykład zdjęcia). W przypadku utraty zasięgu sieci komórkowej wszystkie zmiany zapisywane są automatycznie, a w momencie odzyskania zasięgu następuje synchronizacja.

Źródło: Globema

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser