• gisplay.pl

Koleje Śląskie na Mapach Google

W Google Maps dodano możliwość planowania podróży pociągami Kolei Śląskich. Podróżujący mogą teraz sprawdzić godziny kursowania, trasę i czas przejazdu. Możliwe też jest bezpośrednie przejście do internetowego systemu sprzedaży biletów.

Obecność pociągów Kolei Śląskich na Mapach Google stała się możliwa dzięki przystąpieniu spółki do projektu Google Transit. Dla użytkowników Google jest to funkcja w pełni zintegrowana z mapami i dostępna bez konieczności logowania. Natomiast dla śląskiego przewoźnika udział w projekcie oznaczał konieczność sprostania wielu wymaganiom formalnym i technicznym. Obecnie Koleje Śląskie są jednym z pierwszych polskich przewoźników, którzy przystąpili do tego projektu. Na mapach Google można znaleźć jeszcze pociągi PKP IC, Kolei Wielkopolskich oraz Szybkiej Kolei Miejskiej w Warszawie.

Wyszukiwanie połączeń KŚ przy pomocy Google Maps może być udogodnieniem zarówno dla mieszkańców regionu, jak i turystów. Taka oszczędność czasu będzie dobrym rozwiązaniem szczególnie dla tych osób, które zastanawiają się, jaki środek transportu wybrać. Zazwyczaj, by sprawdzić np. rozkład jazdy i drogę na dworzec, trzeba skorzystać z kilku źródeł informacji. Natomiast na Mapach Google można wyznaczać pełną trasę podróży – od momentu wyjścia z domu poprzez dotarcie na dworzec i przejazd pociągiem aż po dojście do punktu docelowego.

Dla każdej wyznaczonej trasy podawany jest szacunkowy czas podróży, z uwzględnieniem aktualnego natężenia ruchu. Dzięki temu podróżni mają możliwość porównania czasu przejazdu na wybranej przez siebie trasie i zdecydowania, czy podróż odbędą autem czy skorzystają z pociągu.

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser