• gisplay.pl

Kreator Map Google zostanie wyłączony

Narzędzie Google Map Maker, umożliwiające użytkownikom edycję Map Google, zostanie wyłączone w marcu przyszłego roku. Zastąpi je program Lokalni Przewodnicy.

Taka informacja pojawiła się na oficjalnym blogu firmy Google. Projekt Map Maker został uruchomiony w czerwcu 2008 w kilku krajach. W Polsce to narzędzie jest dostępne od sierpnia 2012. Pozwala ono edytować Mapy Google przez samych użytkowników poprzez dodawanie rożnych elementów (miejsc POI, dróg czy budynków).

Wraz z wyłączeniem usługi nie zniknie możliwość edycji Map Google. Funkcjonalność Kreatora Map dostępna będzie w rozwijanym przez Google programie Lokalni Przewodnicy, który również opiera się na społeczności użytkowników, jednak jest znacznie rozbudowany. Ponadto recenzenci map, tzw. Lokalni Przewodnicy, mogą liczyć na wiele profitów. Firma z Mountain View oferuje najbardziej zaangażowanym dostęp do nowych funkcji Google, zaproszenie na wydarzenia organizowane przez Google, czy dodatkowe miejsce na Dysku Google.

Program Lokalni Przewodnicy pozwala także na lepszą weryfikację dodawanych obiektów i uniknięcie błędów, czego nie zapewniał Kraetor Map. Najgłośniejszą wpadką było umieszczenie przez jednego z użytkowników Map Makera, na mapach w Pakistanie, ludzika Androida oddającego mocz na logo Apple. Innym razem ktoś nazwał jeden z głównych placów w Berlinie Placem Hitlera. Podobnych wpadek było znacznie więcej. Również w Polsce, gdzie dorysowywano na przykład nieistniejące autostrady.

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser