Isochronous Application - sprawdź jak daleko możesz dojechać

Isochronous Application to narzędzie stworzone w oparciu o Google Maps, które pozwala wyznaczyć przybliżoną odległość jaką można przebyć samochodem, rowerem lub pieszo w określonym czasie.

W pierwszej kolejności należy wybrać środek transportu. Do wyboru mamy samochód, rower lub opcje spaceru. Następnie należy podać miejsce z którego chcemy wyruszyć i czas jaki planujemy przeznaczyć na naszą podróż. Aplikacja wyznacza na mapie dystans jaki możemy przebyć w podanym czasie.

Isochronous Application, choć wymaga jeszcze dopracowania,  może być przydatnym narzędziem w planowaniu podróży. Wiedząc ile mamy czasu możemy upewnić się czy zdążymy osiągnąć zaplanowany cel  podróży na czas. W przypadku wyboru samochodu aplikacja oblicza dystans uwzględniając przepisy i wynikające z tego dozwolone prędkości. Piraci drogowi zapewne pokonają większy dystans niż ten zaznaczony na mapie.

Natomiast dla roweru przyjęto prędkość około 15km/h, a dla pieszego 5 km/h. Niestety narzędzie nie uwzględnia nachylenia trasy, co w przypadku jazdy rowerem ma istotne znaczenie.

Aplikacja dostępna jest w języku angielskim i francuskim.

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser