• gisplay.pl

Poznańska komunikacja miejska już wkrótce na Mapach Google

Dzięki porozumieniu pomiędzy Zarządem Transportu Miejskiego w Poznaniu i firmą Google niebawem będzie można w pełni korzystać z funkcji Transit, służącej do planowania podróży komunikacją zbiorową. Od kilku dni trwają testy nowej funkcjonalności.

Usługa Transit na mapie Google umożliwia użytkownikom wyznaczenie trasy podróży komunikacją miejską i podmiejską bezpośrednio na mapie Poznania i okolic.

Przygotowania do uruchomienia możliwości planowania podróży na mapach Google były długotrwałe, obu stronom zależy bowiem, aby informacja udostępniana użytkownikom była jak najbardziej precyzyjna. Od ubiegłego tygodnia trwa ostatnia faza testów. Na tym etapie ZTM sprawdza poprawność wszystkich danych, a wszelkie niedoskonałości są na bieżąco zgłaszane i korygowane.

Z funkcji Transit (transport publiczny) na mapach Google mogą korzystać zarówno użytkownicy komputerów stacjonarnych, jak i urządzeń mobilnych.

Na stronie www.peka.poznan.pl/vm funkcjonuje już Wirtualny Monitor, który umożliwia sprawdzenie za ile minut (w czasie rzeczywistym) na konkretny przystanek przyjedzie pojazd wybranej przez użytkownika linii. Podobne wskazania są dostępne na tablicach informacji pasażerskiej, znajdujących się na przystankach w części Poznania.

Źródło: ZTM w Poznaniu

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser