• gisplay.pl

Google ulepsza planowanie podróży na swoich mapach

Mapy Google wzbogaciły się o kilka nowych funkcji, które pozwolą przejąć kontrolę nad codziennymi dojazdami.

W Mapach Google dostępna jest teraz karta “Dojazd”, która pozwala jednym dotknięciem sprawdzić na żywo natężenie ruchu i informacje o trasach dostosowane do tego, jak przemieszczamy się na co dzień. Aplikacja powie nam, czy trasa będzie wyglądała tak jak zwykle, czy może droga zajmie więcej czasu ze względu na wypadki lub korki. W wypadku opóźnienia funkcja podpowie także alternatywne trasy, którymi będziemy mogli szybciej dotrzeć do pracy. Na urządzeniach z systemem Android otrzymamy również powiadomienia o opóźnieniach i zakłóceniach na swojej trasie w czasie rzeczywistym - w ten sposób dowiemy się o zdarzeniach na drodze z wyprzedzeniem, co pozwoli uniknąć spóźnienia.

Dostępna jest także nowa funkcja dla osób, których droga obejmuje zarówno przejazd własnym autem, jak i transportem publicznym. Wyświetla ona pomocne informacje o tym, kiedy wyjechać, dla każdego etapu podróży. Dowiemy się czy na trasie powstał korek, kiedy odjeżdża następny pociąg i ile czasu zajmie droga piechotą ze stacji do biura.

Kolejna nowość to możliwość sprawdzenia w czasie rzeczywistym, gdzie dokładnie jest autobus czy pociąg, na który czekamy. Funkcja ta dostępna jest już w 80 miastach na świecie. Wkrótce dostępna będzie także w polskich miastach. Ponadto w Sydney Google nawiązało współpracę z zakładem komunikacji Transport New South Wales, żeby móc pokazywać , ile mniej więcej osób jedzie w następnym pociągu czy autobusie. W ten sposób będziemy wiedzieć z wyprzedzeniem, czy uda się zdobyć miejsce siedzące.

Nowe funkcje pojawią się na całym świecie w tym tygodniu, zarówno na Androidzie, jak i iOS. Będzie do nich dostęp, po aktualizacji aplikacji w Sklepie Play albo App Store.

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser