• gisplay.pl

AutoMapa z ulubionymi miejscami

AutoMapa wprowadziła możliwość dodawanie punktów Ulubionych do osobistych ustawień aplikacji. Ułatwiają one wyznaczanie trasy w często odwiedzane miejsca.

AutoMapa z ulubionymi miejscami

Kilka miesięcy temu AutoMapa wprowadziła głosowe uruchamianie nawigacji do najczęściej używanych Ulubionych, jak Dom, Praca, Przedszkole, Działka czy Trening. Mówisz „nawiguj do domu” i jedziesz. Teraz doszła nowa, rozbudowana funkcja tworzenia Kolekcji Ulubionych, czyli zarządzania swoimi punktami i ich segregacji tematycznej i kolorystycznej, w podziale na własne kategorie. Każdy tworzy swoje zbiory – kolekcje; koloruje i nazywa je tak, jak chce. Porządek dla każdego oznacza coś innego, ale wiadomo – zawsze chodzi o wygodę.

Jak stworzyć swoją kolekcję?

Nową kolekcję stworzyć można, wybierając z ekranu głównego aplikacji: Szukaj (lupka) -> Ulubione -> + Dodaj kolekcję lub z okna dodawania Ulubionych. Kolekcje można edytować i usuwać, a punkty w nich dodane można ukrywać i pokazywać na mapie. Z prawej strony nazwy wyświetlana jest informacja, ile punktów Ulubionych dostępnych jest w ramach danej kolekcji. Wartość zero oznacza, że katalog jest jeszcze pusty. Jak przystało na wiosenną funkcję – do wyboru są bajeczne kolory, które – także wizualnie – uporządkują punkty w aplikacji. Aby wypróbować tworzenie Kolekcji Ulubionych należy zainstalować najnowszą wersję AutoMapy.

Nasze patronaty

Kongres GIS 2023
25-26 października 2023
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
III konferencja GIS w Edukacji
21 czerwca 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser