Japonia wystrzeliła pierwszego satelitę nawigacyjnego
Satelita o nazwie Michibiki został wyniesiony rakietą H-IIA w sobotę (11 września) o godz. 20:17 czasu lokalnego, z centrum kosmicznego Tanegashima, w południowej Japonii. Jak podaje Japońska Agencja kosmiczna JAXA start rakiety, jak i pierwszy etap operacji zakończyły się sukcesem.
System QZSS ma wspomóc działanie urządzeń nawigacji satelitarnej w terenach górzystych i obszarach wiejskich, a także w centrach dużych miast, które są czasami poza zasięgiem GPS.
Źródło: jaxa.jp

