Nowe urzadzenie lokalizujące dzieci i osoby zaginione

Firma Amber Alert GPS zaprezentował swój najnowszy produkt - Amber Alert GPS 2G - urządzenie służące do lokalizacji dzieci.  Dzięki niemu rodzice mogą w każdej chwili uzyskać informacje, gdzie znajdują się ich pociechy. Aplikacje wykorzystuje się również w poszukiwaniu osób zaginionych. Wszystkie funkcje urządzenia są łatwe w obsłudze i mogą być kontrolowane za pomocą telefonu komórkowego.

 

System jak dotąd dostępny jest tylko na terenie USA i Kanady, jednak producent planuje rozszerzyć zasięg na cały świat. Aby skorzystać z systemu należy zakupić nadajnik, który wraz z rocznym abonamentem kosztuje 400 dolarów oraz posiadać telefon komórkowy. Nadajnik ma kształt małego kwadratowego pudełka o długości 4 cm i grubości 2 cm i dostępny jest w 4 kolorach. Urządzenie można w łatwy sposób przymocować do ubrania, na pasku lub umieścić w kieszeni.

 

Nadajnik - Ambert Alert GPS 2G

 

Urządzenie pozwala śledzić trasę jaką przebyły dzieci, wyznaczyć tzw. bezpieczną strefę - po przekroczeniu której wysłana zostanie informacja do rodziców, funkcję określenia celu - w  momencie dotarcia do zamierzonego miejsca rodzic otrzymuje powiadomienie, monitoring głosowy, a także możliwość śledzenie prędkości pojazdu, którym porusza się dziecko. Nadajnik posiada też przycisk SOS, którym dziecko może wysłać informacje o swoim położeniu.

źródło: amberalertgps

 


Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser